هنوز در تهران بحرانی رخ نداده است اما باید آماده باشیم

شهردار تهران گفت: اقداماتی که با همکاری اورژانس کشور در تهران انجام می دهیم در حد مانور است زیرا هنوز بحرانی رخ نداده و باید برای وقوع شرایط حاد آماده باشیم.

به گزارش خبرنگار شهر، آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک شهرداری تهران و سازمان اورژانس کشور بعد از ظهر امروز (۱۵، اردیبهشت) در دفتر شهردار تهران برگزار شد.

پیروز حناچی، شهردار تهران در این مراسم با اشاره به جایگاه شهرداری تهران به عنوان یک دستگاه سرویس دهنده و دستگاه متولی مدیریت شهری گفت: اگر در سرویس دهی و ارائه خدمات به مردم بتوانیم با دستگاهی مانند اورژانس همکاری داشته باشیم خرسند خواهیم شد.

شهردار تهران با اشاره به این مطلب که امروز زیرساخت های لازم در تهران فراهم شده است و باید کاری کنیم که بهره وری ناشی از وجود این زیرساخت ها بالا رود گفت: ما هنوز با شرایط حاد در تهران مواجه نشدیم و همه اقداماتی که انجام می دهیم مانند مانور است.

او افزود: اگر در تهران زلزله ای رخ دهد باید آماده باشیم. باید همکاری ها میان مدیریت شهری و سایر دستگاه های امدادی و خدماتی نظیر اورژانس بیشتر شود و در این مسیر همزمان توانمندی مردم برای مقابله با حوادث و بحران ها هم افزایش یابد.

حناچی از همکاری و انعطاف سازمان اورژانس کشور و تهران قدردانی کرد و گفت: همکاری ما با اورژانس خیلی بیشتر از وزارت بهداشت است و امیدواریم مردم از این همکاری بهره بیشتری عایدشان شود.

مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران هم درباره این تفاهم گفت: اورژانس تهران همکاری خیلی خوبی با شهرداری دارد و این تفاهم نامه کمک خواهد کرد که در چند بخش نظیر موضوع اورژانس هوایی و محل استقرار بالگردها اقدامات سریعتری انجام شود که این اقدامات در سه فاز طراحی و بر سر آن تفاهم شده است..

او ادامه داد: بخش دیگر این تفاهم نامه مربوط به افزایش پایگاه های اورژانس و ایجاد فضای بالگرد و اورژانس هوایی است که سازمان آتش نشانی در این زمینه همکاری خوبی داشته است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در حال حاضر در ۶۴ ایستگاه آتش نشانی موتورلانس ها و در ۱۸ پایگاه خودروی اورژانس مستقر شده است.

یزدانی بیان کرد: ۶۵ پایگاه اورژانس راه اندازی شده و ۵ پایگاه بحران در پهنه شمال، شرق، غرب، مرکزی و جنوب هم تعیین شده و آماده ساخت است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: فاز اول این تفاهم مربوط به تجهیز ۱۲۲ پایگاه اورژانس است همانطور که می دانید ۳۴ پایگاه از این تعداد به صورت کانکسی فعال و دایر است.

یزدانی افزود: در فاز دوم قرار شد استانداردهایی تبیین شده و به پایگاه های فعلی اضافه شود. اشکالات و ایرادات در مناطق مختلف شناسایی و برطرف شده و همزمان یک نماینده از خدمات شهری و یک نماینده از اورژانس در مناطق موضوعات را تا حصول نتیجه بررسی و پیگیری کنند.

او توضیح داد: در حاضر به طور کلی ۱۲۲ پایگاه اورژانس در تهران وجود دارد که ۵۹ عدد در سوله ها، ۳۴ پایگاه در کانکس، ۲ پایگاه در ایستگاه های مترو و ۲ پایگاه در معابر قرار دارند.

در این مراسم پیر حسین کولیوند، رییس سازمان اورژانس کشور، مصطفی کاظمی، مشاور و مدیر کل دفتر شهردار تهران، حمید چوبینه، مدیر عامل شرکت شهر سالم، مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران و داوری، رییس سازمان آتش نشاتی حضور داشتند.

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳
کد خبر: 10277

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =