برخورد قاطع با مافیای سد معبر در منطقه ۱۸

با  پیگیری های انجام شده توسط شهرداری منطقه 18 در هماهنگی با یگان حفاظت شهرداری منطقه و با دستور مقام محترم قضایی طرح برخورد با مافیای دستفروشان و کسبه متخلف بساط گستر منطقه 18 آغاز شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 18 - با دستور سید محمد فیاض شهردار منطقه 18 و پیگیری های انجام شده توسط واحد حقوقی ، حراست، معاون ترافیک و حمل و نقل و شهرداران نواحی منطقه 18 در هماهنگی با یگان حفاظت شهرداری منطقه 18 و با دستور مقام محترم قضایی طرح برخورد با مافیای دستفروشان منطقه 18 آغاز شد.

سید محمد فیاض شهردار منطقه 18 درباره طرح برخورد با مافیای سد معبر منطقه 18 گفت: با توجه به انبوه گزارشات مردمی در سال های گذشته  در شکایت از سد معبر خودروهای میوه فروش و بساط گستر در خیابان های اصلی منطقه 18 که منجر به ترافیک و بعضا  آزار و اذیت و نزاع های خونین این گروه مافیایی با مردم ساکن در نواحی منطقه می شد و پس از پیگیری های متعدد دبیران محترم شورایاری های محلات منطقه، این مهم در دستور کار کارگروه پایش معابر منطقه 18 قرار گرفت که پس از بررسی های فراوان و شناسایی شبکه مافیایی مورد نظر  با نامه نگاری با مقام محترم قضایی نسبت به اخذ دستورقضایی اقدام لازم به عمل آمد.

فیاض تاکید کرد: بعضا می بینیم در برخی محلات افرادی به سبب بحران های معیشتی با بساط کردن در حاشیه پیاده راه به شغل دستفروشی روی می آورند، که با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی که مردم عزیزمان دچار آن هستند، با شهرداران نواحی هماهنگی لازم جهت ساماندهی ایشان در کمال احترام و متانت به عمل آمده است؛ اما اینکه برخی از خودروهای باری و کسبه متخلف بساط گستر  با تشکیل مافیای سد معبر و رفتارهای غیر قانونی در چندین سال گذشته مامن امنی برای قانون شکنی پیدا کرده بودند هرگز برای مدیریت شهری منطقه قابل تحمل نبود و با بررسی های فراوان و به خاطر آرامش مردم منطقه تصمیم بر برخورد قاطع با ایشان گرفته شد.

شهردار منطقه 18 در پایان تاکید کرد : طرح برخورد با مافیای دستفروشان منطقه 18 در چند محور اصلی خیابان الغدیر، 15 متری دوم، بازار آهن شاد آباد و خیابان 45 متری زرند  با دستور مقام قضایی و حضور قاطع یگان حفاظت شهرداری تهران در منطقه 18 با همکاری پلیس فاتب در حال اجرا می باشد. مدیریت شهری منطقه 18 طبق تبصره 1 اصلاحی بند 2 ماده 55 قانون شهرداری ها که در آن صراحتا اعلام شده "سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها و استفاده غیر مجاز آنها و میدانها و پارکها و باغ های عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان‌ دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن مذکور فوق وسیله مامورین خود راساً‌ اقدام کند" نسبت به برخورد قانونی با این گروه های مافیایی اقدامات لازم را معمول داشته است و این رویه بصورت  مستمر در محلات منطقه اجرایی خواهد بود.

بر طبق گزارشات مردمی برخی از این دستفروشان و کسبه متخلف بساط گستر به طور وراثتی در قالب سد معبر، اقدام به زورگیری و ایجاد مزاحمت برای ساکنان و افراد عبوری می‌کردند. همچنین برخی معابر این منطقه در سال های گذشته و از سوی برخی افراد اشغال شده بود و متاسفانه حتی بعد از فوت آنها، فرزندانشان کار پدران را ادامه دادند و ضمن غصب معابر، برای افراد عبوری مشکلاتی را نیز به وجود می آوردند.

شایان ذکر است پس از برخورد قاطع شهرداری منطقه 18 با مافیای دستفروشان محلات این منطقه، دبیران شورایاری های محلات منطقه 18 با همراهی جمع کثیری  از مردم با نصب بنر از این اقدام شهرداری در جهت اجرای قانونی و تسهیل در آمد و شد در خیابان های شهر و حفظ آرامش روحی و روانی مردم تقدیر و تشکر کردند.

۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
کد خبر: 10659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =