بررسی دستورالعمل افزایش ضریب ایمنی مترو

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از بررسی دستورالعمل افزایش ضریب ایمنی مترو خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، اسماعیل سلیمی از بررسی دستورالعمل افزایش ضریب ایمنی مترو خبر داد و افزود: هدف از تهیه این دستورالعمل، افزایش ایمنی و حفظ جان شهروندان در مترو، در شرایط عادی و بحرانی است.

سلیمی با اشاره به مصوبه شماره 2224 شورای اسلامی شهر تهران با موضوع "تدوین برنامه عملیاتی مدیریت بحران و برنامه واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیرسطحی" خاطر نشان کرد: بر اساس این مصوبه ، شهرداری تهران ملزم به ارتقاء سیستم مدیریت بحران، کیفیت دفاع غیرعامل شهر تهران، بهبود سیستم ایمنی و مدیریت بحران، کاربست اصول پدافند غیرعامل و ایمن سازی فضاهای زیرسطحی در برابر سوانح طبیعی و انسان ساخت، شده است.

وی افزود: بر همین اساس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، بر اساس ضوابط و استانداردهای ملی و بین المللی نظیر مبحث سوم مقررات ملی ساختمان و NFPA و همچنین تجارب سازمانی خود، اقدام به تهیه "پیش نویس دستورالعمل افزایش ضریب ایمنی مترو" کرده است.

سلیمی، با بیان اینکه پیش نویس این دستورالعمل در چهار بخش اصلی معماری، سازه، تاسیسات الکتریکی و تاسیسات مکانیکی تهیه شده تصریح کرد: با توجه به پیچیدگی و گستردگی موضوعات این دستورالعمل مقرر شد جلسات بررسی پیش نویس به صورت مستمر و منظم، تا زمان اجماع بر روی متن مورد تائید همه طرف ها برگزار شود و در نهایت در کمیته فضای زیرسطحی به تصویب برسد.

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران عنوان کرد: با توجه به تخصصی بودن موضوعات دستورالعمل و نظرات متفاوت بین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، از یک سو و نقش سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به عنوان رئیس کمیته هماهنگی مدیریت بحران و واکنش اضطراری شهر تهران، براساس مصوبه 2224 از سوی دیگر جلسه ای در خصوص بررسی این دستورالعمل تشکیل شد.

این جلسه به دعوت معاونت آمادگی، عملیات و پدافند غیرعامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران و با حضور نمایندگان شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران برگزار شد.

۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۱
کد خبر: 11296

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =