کاهش چشمگیر درختان رو به زوال در مرکز شهر تهران

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: با اقدامات انجام شده از سوی مرکز تحقیقات، آموزش ومشاوره فضای سبز این منطقه از ابتدای سال تاکنون کاهش درختان رو به زوال از ۲۹۴ اصله به ۱۴۱ اصله درخت در سال ۱۴۰۰ محقق شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، نصراله آبادیان با بیان این که مهم ترین تاثیر فضای سبز در شهرها تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی، لطافت هوا و جذب گردوخاک است؛ افزود: با توجه به این که کاشت درختان جدید و استقرار آن ها در محیط به ویژه محیط های شهری و معابر مستلزم هزینه های مالی و زمانی زیادی خواهد بود تا جایگزین درختان کهنسال و استقرار یافته شوند بنا بر این حفظ ونگهداری از درختان موجود بسیار ضروری و مهم است.

آبادیان ادامه داد: در این راستا مرکز تحقیقات، آموزش ومشاوره فضای سبز منطقه ۱۱ اقدام به شناسایی درختان رو به زوال و تشکیل پرونده گیاهپزشکی برای آنها کرد و در پی آن اقدامات لازم از جمله محلول پاشی، محلول دهی و چالکود در زمان های مشخص و طبق دستورالعمل سازمان بوستان ها انجام و در پرونده گیاهپزشکی هر درخت ثبت شد.

او همچنین بیان کرد: با آغاز سال ۱۴۰۰ با مراجعه به پرونده های گیاهپزشکی این درختان به طور ویژه مورد بازدیدهای مستمر قرار گرفته و با توجه به وضعیت و شرایط ثبت شده در پرونده های گیاهپزشکی و مشاهده وضعیت آنها در سال جدید، اقدامات تغذیه ای در سال ۱۴۰۰ نیز برای آنها اعمال شد و سپس با ارزیابی وضعیت آن ها توسط کارشناسان مرکز تام و تکمیل پرونده های گیاهپزشکی در سال جدید شاهد کاهش ۵۰ درصدی درختان رو به زوال در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ بودیم.

به گفته شهردار منطقه ۱۱ با برنامه ریزی های انجام شده برای حفاظت از سلامت درختان و گیاهان در بخش مرکزی شهر تهران کاهش درختان رو به زوال از ۲۹۴ اصله درخت در سال ۹۹ به ۱۴۱ اصله درخت در سال ۱۴۰۰ محقق شده است.

۱۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
کد خبر: 11697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =