سند عملیاتی محله دوستدار کودک در منطقه ۶ تبادل شد

سند چشم انداز و برنامه های عملیاتی محله دوستدار کودک محله کشاورز در منطقه ۶ توسط مدیر کل اداره آموزش های شهروندی شهرداری تهران به شهردار منطقه ۶ تحویل داده شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶، تورج فرهادی  شهردار این منطقه در نشستی که در راستای پیشبرد اهداف طرح محله دوستدار کودک، تحت عنوان ارزیابی و ارایه برنامه عملیاتی مصوبه دوستدار کودک با حضور مجتبی دانشور مدیر کل آموزش های شهروندی تشکیل شد، گفت:قاعدتا ما باید در شهر فضاهایی ایجاد کنیم که کودکان بتوانند، زمانی که در آن فضاها قرار می گیرند آن داشته های بالقوه ایی که دارند زمینه بلوغ و ظهورش ایجاد شود و پتانسیل های بالقوه بتواند به بالفعل تبدیل شود.

شهردار منطقه ۶ با  تاکید بر تسریع در اجرای برنامه های عملیاتی شهری مناسب با نیاز کودکان گفت: مبحث کودکان و کیفیت زندگی آن ها یکی از شاخص های مهم توسعه پایدار شهری است، برهمین اساس می بایست در مباحث کالبدی به کودکان توجه شود وایجاد محله دوستدار کودک حرکتی تاثیر گذار در این بخش است.

فرهادی ادامه داد: فضایی که کودک بتواند با شهر ارتباط برقرار کند و شهر هم بتواند مخاطب خود را جذب کند،ما نیز باید تلاشمان در این زمینه باشد، چون ظرفیت های آینده هر جامعه، کودکان آن جامعه هستند.

فرهادی با تأکید بر ایجاد ارتباط بین کودکان با شهرخاطرنشان ساخت: این نیاز به شناخت درست به خواسته های کودکان دارد و کسانی که میخواهند این کار را انجام دهند باید روانشناسی و جامعه شناسی دقیقی از جامعه کودکان داشته باشند و بتوانند بر اساس این مشخصات شهر را برای کودکان آماده کنند به نحوی که کودکان آن شهر را دوست داشته باشند.

براساس این گزارش، برنامه های پیشنهادی منطبق با شاخص های بین المللی شهرهای دوستدار کودک توسط مشاور و مجری طرح برنامه عملیاتی محله کشاورز  تشریح و تبیین شد.

در ادامه این نشست مجتبی دانشور مدیرکل آموزش‌ های شهروندی شهرداری تهران تلاش های انجام شده از سوی معاونت های تخصصی در انتخاب محله کشاورز  به عنوان بوستان ها و اماکن امن برای بازی کودکان، فراهم کردن وسایل بازی متناسب با مراحل رشد کودکان، ایجاد محل‌های عبور و مرور امن در خیابان ها، نصب مبلمان شهری مناسب و دسترسی به امکانات ورزشی مناسب و مراکز خدماتی به کودکان، شاهد اجرای اقدامات موثری در زمینه آشنایی و تامین نیازهای کودکان در محله کشاورز باشیم.

این نشست با حضور معاونین منطقه و مدیران هر دو مجموعه با رعایت پروتکل های بهداشتی در منطقه ۶ برگزار شد.

۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
کد خبر: 11771

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =