تبدیل وضعیت ۲۱۰۰ نفر از کارکنان شهرداری تهران

سید ابراهیم امینی گفت: در این دوره مدیریت شهری با تلاش‌ هایی که در حوزه تامین منابع انسانی شد، مجوز برای تبدیل وضعیت ۲۱۰۰ نفر از سازمان اداری و استخدامی کشور گرفته شده است و این به نفع پرسنل شهرداری تهران است که با ثبات در وضعیت کاری خود مواجه شوند.

به گزارش شهر به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سید ابراهیم امینی، نایب رئیس شوای اسلامی شهر تهران سه شنبه- ۲۲ تیر ۱۴۰۰- در سیصد و دهمین جلسه علنی شورا در ابتدای نطق پیش از دستور خود با اشاره به برخی حواشی درخصوص شورا و مدیریت شهری تهران گفت: انتخابات شورای شهر و روستا برای یک دوره چهار ساله برگزار می‌ شود که اعضای فعلی نیز چهارسال قبل در یک انتخابات پرشور با حضور حداکثری و با آرای میلیونی از طرف شهروندان به‌عنوان عضو شورای شهر تهران انتخاب شدند. اگرچه ما در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ دوره خود را آغاز کردیم، مقرر شده است که در ۱۳ مردادماه، یعنی چند هفته زودتر از دوره چهار ساله این دوره را به پایان برسانیم.

امینی خاطرنشان کرد: مسئولیتی که شهروندان بر دوش ما گذاشته‌اند، برای دوره‌ای چهار ساله است و مسئولیت ما نیز توام با برخی اختیارات و تکالیف است که تا آخرین لحظه اتمام دوره باید تداوم داشته باشد. مسئولیت منتخبان جدید برای اداره شهر تهران نیز از روز ۱۴ مرداد ماه آغاز می‌شود. متاسفانه از جمله مشکلات کشورهای جهان سوم این است که مدت قابل توجهی به دلیل فعالیت ‌های انتخاباتی امور متوقف می ‌شود. پس از برگزاری انتخابات نیز پیش از اینکه منتخبین سرکار بیایند تصور می ‌کنند اختیارات مسئولین فعلی پایان پذیرفته و  استقرار منتخبان و آغاز فعالیت آن ها نیز مدتی طول می‌کشد و برای مدت قابل توجهی، اداره شهر و کشور معطل می ‌ماند. احساس می‌ شود که در حال حاضر نیز چنین طرز تلقی وجود دارد، در حالی که مسئولیت توام با اختیارات و تکالیف است و این دو باید تا لحظه آخر تداوم داشته باشد.

او ادامه داد: آنچه بابد مبنای قضات قرار گیرد، عملکرد دوره چهارساله در حوزه ‌های مختلف است و اینکه ما چه چیزی را تحویل گرفتیم و چه چیزی را تحویل می‌دهیم. به‌عنوان مثال در بحث منابع انسانی، در آغاز کار با ۶۹ هزار پرسنل در بدنه شهرداری مواجه بودیم که در عرض چهار سال بدون اخراج حتی یک نفر این تعداد را به ۵۹ هزار نفر رساندیم. انجام چنین کاری و چابک سازی بدنه  شهرداری تهران بدون ایجاد اخلال در امور، امری بی‌ سابقه و بی ‌نظیر است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: اینکه تبدیل وضعیت یک نفر دست به دست شود گویی کسی مرتکب جرمی است، درحالی که شورا و مدیریت شهری تا لحظه آخر دارای مسئولیت و اختیارات کامل هستند. کما اینکه با تلاش‌ هایی که در حوزه تامین منابع انسانی شد، مجوز برای تبدیل وضعیت ۲۱۰۰ نفر از سازمان اداری و استخدامی کشور گرفته شده است و این به نفع پرسنل شهرداری است که با ثبات در وضعیت کاری خود مواجه شوند. اینکه با سیاسی ‌کاری بخواهیم مدیران فعلی از اختیارات قانونی خود استفاده نکنند تا اینکه مدیران جدید بیایند و از این اختیارات استفاده کنند فاقد توجیه منطقی، قانونی و عقلی است  و به صلاح پرسنل شهرداری تهران نیز نیست.

او ادامه داد: در حوزه اداره شهر توانستیم ۴۲ درصد از هزینه ‌های شهر را کاهش دهیم و  در اداره شهر، انضباط مالی به‌ کار گرفته شده و با ۴۲درصد صرفه ‌جویی شهر را اداره کرده‌ایم که این نیز امری بی‌سابقه است. راه‌ انداری سامانه شفافیت در این دوره امری مهم است و اینکه برخی موارد و اسناد موردی را بدون توجه به جزئیات بررسی منتشر و فضاسازی ایجاد کنند، خلاف انصاف است که شورا و مدیریت شهری که توانسته ۴۲ درصد صرفه جویی در اداره امور شهر کند، متهم به ریخت و پاش شود. این رویه در حوزه ‌های دیگری نظیر حمل و نقل، محیط زیست، فرهنگی و پسماند نیز موجود است.

امینی در ادامه از گزارش تطبیقی بی ‌بی ‌سی از مقایسه وضعیت بهشت زهرا تهران با آرامستان‌ های ایالات متحده و دیگر کشورها گفت: در این گزارش اذعان کرده بود که در دوران کرونا بهشت زهرا تهران توانسه با رعایت مسائل بهداشتی و شرعی وظایف خود را به درستی ایفا کند.

او با اشاره به صحبت ‌های رئیس سازمان بهشت زهرا افزود: علی‌ رغم اینکه پرسنل بهشت زهرا با اجساد بیماران کرونایی سروکار دارند و حتی مراجعین نیز عموما از نزدیکان متوفیان هستند، اما حتی یک نفر از پرسنل سازمان بهشت زهرا بر اثر کرونا فوت نکرده‌اند. اینها افتخاری است که در کارنامه شورا و مدیریت شهری پنجم وجود دارد و ما استدعا می‌کنیم که حداقل دوستان منتخب شورای ششم که دارای تجربه در شورای شهر هست دیگر منتخبان را توجیه و به ایشان گوشزد کند که مسئولیت ایشان از ۱۴ مرداد ماه آغاز خواهد شد. انتخاب آن ها به این معنا نیست که شورای پنجم دیگر حق مصوبه‌گذاری و انجام وظایف خود را نداشته باشد و وظیفه مدیریت شهری منحصر به دفن اموات و دفع پسماند شود و دیگر وظایف و اختیارات خود را رها سازد. این هیچگونه توجیه، عقلانی و منطقی ندارد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان عنوان کرد: رئیس شورای شهر طی نامه‌ای اعلام آمادگی کرده است تا جلسات مشترکی جهت در اختیار گذاشتن تجارب دوره فعلی به منتخبان جدید برگزار شود. همچنین اعضای فعلی اعلام آمادگی می‌کنند به صلاح شهر به ‌صورت رایگان به منتخبین شورای ششم مشاوره بدهند تا شهر بهتر اداره شود. از دوستان نیز می ‌خواهیم شتابی برای آغاز کار نداشته باشند و منتظر آغاز دوده خود بمانند و برای این عزیزان آرزوی موفقیت داریم.

۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
کد خبر: 11795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =