آینده حمل و نقل تهران در استفاده از خودروهای برقی است

شهر: شهردار تهران در دیدار با سفیر هلند در ایران گفت: هلند در بحث انرژی های نو و دوچرخه و استفاده از آن در حمل و نقل بسیار پیشرفته است و آینده تهران نیز در حوزه حمل و نقل در استفاده از خودروهای برقی است.

به گزارش خبرنگار شهر، پیروز حناچی ، شهردار تهران در دیدار با یاپ ورنر، سفیر هلند در ایران گفت: در کنار توسعه تکنولوژی و محیط زیست اولین موضوعی که از کشور هلند به ذهن می رسد، مسأله دوچرخه و استفاده مردم این کشور از دوچرخه این است.

او افزود: ورزش خانوادگی و استفاده از دوچرخه برای محیط کار و امور روزمره موضوع جدیدی در تهران است، هر چند ۴۰ سال پیش دوچرخه یکی از مدهای اصلی حمل و نقل در تهران بود.

حناچی تاکید کرد: نگاه ما به موضوع دوچرخه در تهران به این صورت است که اگر مردم را همراه کنیم، با حضور هر دوچرخه، یک ماشین از سطح شهر کم می شود.

شهردار تهران تاکید کرد: هلند در بحث انرژی های نو نیز پیشرفته است و استفاده از این تجربیات نیز برای تهران مهم است. چرا که در تهران استفاده از سوختهای فسیلی بسیار بالاست.

او با بیان اینکه آینده حمل و نقل تهران در استفاده از خودروهای برقی است، عنوان کرد: هفته گذشته از اتوبوس برقی رونمایی کردیم که یکی از شرکت های داخلی بانی آن بود و قرارداد تولید ۱۰۰ اتوبوس برقی امضا شد.

حناچی با اشاره به اینکه در تهران ۱۰ درصد آلودگی هوا به دلیل وجود موتورهای دوچرخ و بنزینی است، توضیح داد: برای این موتور سیکلت ها نیز برنامه داریم اما اصلی ترین موضوع باتری موتورهاست که خیلی گران است که با سیستم سو آپ(swap) این موضوع حل خواهد شد و در شرایط حذف تحریم‌ها این حرکت ها سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری تهران در شرایط پاندمی کرونا با دو ویروس کرونا و تحریم ها می جنگد، گفت: یکی از دلایلی که در کشور ما از انرژی های پاک و نو و دوچرخه کمتر استفاده می شود، ارزان بودن انرژی است.

او در پایان با بیان اینکه امیدوارم خاطرات خوشی را از تهران تجربه کرده باشید، یادآور شد: استفاده از تجربیات هلند در موضوع دوچرخه و انرژی های پاک را با استفاده از فضای مجازی تعقیب خواهیم کرد.

۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱
کد خبر: 11813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =