تأثیرگذاری باغ هنر بر اقتصاد فرهنگ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شکل گیری باغ هنر تاثیر بسزایی بر اقتصادی فرهنگ خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار شهر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در مراسم افتتاح کوشک باغ در جمع خبرنگاران تاکید کرد: هنر ایرانی ترکیبی از سیاریت و نقطه ثبات به وجود آورده است.

او ادامه داد: ترکیبی از روح ایرانی و دریچه ای رو به جهان در هنر ایرانی داریم که از هنر ایرانی وحدت در کثرت ساخته است.

صالحی افزود: هنر ایرانی در یک چهارراه جهانی، تاریخی و جغرافیایی قرار گرفته که کثرت را در روح واحد برده که به یک پدیده جدید تبدیل کند. ویژگی های جغرافیایی و تاریخی ایران هنر ایرانی را متفاوت کرده است. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کاملا شاهد آن هستیم که صنایع ظریفه و معماری ها روح هنر ایرانی را با فضا و شرایط جدید نزدیک کرده است. 

صالحی درباره ساخت سالن های سینما توسط شهرداری تهران گفت: در بخش های مختلفی در فضاهای هنری شهرداری ها همکاری داشتند. طرحی به نام سینما امید در ۲۸ شهر در حال اجراست که حدود ۸۰ تا ۹۰ سینما با همکاری بین شهرداری ها و معاونت سینمایی ساخته خواهد شد.

او ادامه داد: این همکاری محدود به حوزه سینما نیست. یکی از اتفاقات خوب بین شهرداری و وزارت ارشاد شکل‌گیری خیابان های و گذرهای فرهنگ و هنر است. گذر فرهنگی باغ هنر می تواند مبنایی باشد برای رویدادهای ملی و فرصت های فراهم کند برای اقتصاد فرهنگ و رویدادها.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
کد خبر: 11886

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =