باید تحرک خوبی در رفت و روب تهران ایجاد شود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه وضعیت امروز رفت و روب و پاکیزگی شهر آنگونه نیست که زیبنده تهران باشد تاکید کرد: باید تحرک خوبی در این حوزه صورت گیرد و اگر لازم بود تذکری از سوی اعضا تهیه شود تا شهردار در این خصوص دستور صریح و سریع دهند تا وضعیت پاکیزگی شهر هر چه سریعتر سامان پیدا کند.

به گزارش شهر به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران یکشنبه- ۲۴ مرداد ۱۴۰۰- در چهارمین جلسه شورا و پس از ارائه گزارش مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در خصوص جمع آوری آب های سطحی و استفاده از آب قنوات باید فکر اساسی شود چرا که در غیر این صورت می تواند مشکل آفرین باشد در حالی که می توانیم از این آب ها به خوبی استفاده کنیم.

چمران ادامه داد: در خصوص فضای سبز و باغات مصوبه جدیدی از سوی شورای عالی شهر سازی و معماری ارسال شده و برای تمامی اعضا فرستاده شده است. در برخی جاها مقداری تغییرات داشتند و در برخی جاها همان ۱۵ درصد و دو طبقه ساخت و ساز در باغات حفظ شده، اما در مورد باغات ۲ هزار و ۵ هزار متر به بالا بحث های خوبی شده که قابل بررسی است.

او با اشاره به بازدید خود از منطقه ۱۲ و تاکید بر ساماندهی بازار بزرگ گفت: متاسفانه بازار بزرگ تهران هنوز به حالت پایداری به ویژه در موقع غروب و شب نرسیده و در این اوقات کسبه کارتن های اجناس فروخته شده خود را در بازار رها می کنند و گویی عابران بر سنگ فرشی از کارتن راه می روند که این امر ایمنی بازار را به شدت تهدید می کند چرا که اگر حریقی رخ دهد خطرات بالایی خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه باید تحرک خوبی در رفت و روب و پاکیزگی شهر ایجاد شود گفت: متاسفانه در بحث پاکیزگی و جمع آوری زباله ها پیمانکاران با شتابزدگی و دستپاچگی کارشان را انجام می دهند و رضایتی که قبلا وجود داشت را از سوی مردم شاهد نیستیم. من به شخصه جاهای مختلف را بازدید کردم که خوب تمیز نشده است و این وضعیت زیبنده تهران نیست به ویژه در شرایط کنونی که بیماری مسری بیداد می کند و بهداشت بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. اما متاسفانه  این مخازن کثیف را با ظاهری نا مناسب رها می کنند و پیمانکاران هم آن ها را سرجایشان قرار نمی دهند و همین امر مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده و ما انتظار داریم این مشکلات سریع رفع شوند.

او ادامه داد: اگر لازم است تذکری را تهیه کنیم برای شهردار تا دستور سریع، و صریح برای رفع این موارد و بهبود وضعیت صادر کنند.

۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
کد خبر: 12450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =