تدریس درس شناخت محیط زیست در ۱۰ دانشگاه منتخب

از مهرماه سال‌ جاری درس شناخت محیط ‌زیست در ۱۰ دانشگاه منتخب کشور تدریس می شود.

به گزارش شهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، آرش یوسفی، رئیس مرکز آموزش محیط‌ زیست و تربیت محیط‌بان سازمان حفاظت محیط‌ زیست گفت: طبق پیگیری ‌های به‌ عمل آمده سازمان حفاظت محیط‌ زیست و به منظور افزایش ضریب نفوذ موضوعات محیط ‌زیستی در نظام آموزش عالی کشور از مهرماه سال ‌جاری، به مدت ۲ سال به صورت آزمایشی، دو واحد درس شناخت محیط‌ زیست در ۱۰ دانشگاه کشور تدریس خواهد شد.

یوسفی افزود: بر اساس قانون حفاظت و بهسازی محیط‌ زیست دو وزاتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملزم به لحاظ کردن درس شناخت محیط‌ زیست برای مقاطع تحصیلی آموزش عالی شده‌اند.

او بیان کرد: مقرر شده تا محتوای آموزشی به صورت کتاب برای ۵ گروه تخصصی رشته‌ های فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، معماری، شهرسازی و جغرافیا، پزشکی و پیراپزشکی و علوم انسانی و هنر با بهره ‌گیری از توان تخصصی پژوهشکده محیط ‌زیست و توسعه پایدار و استفاده از یک نفر مدرس دانشگاه و همکاری سه تا پنج نفر از اساتید حاذق هر حوزه تخصصی تدوین شده و تا مهرماه منتشر شود.

رئیس مرکز آموزش محیط‌ زیست و تربیت محیط‌بان سازمان حفاظت محیط‌ زیست اضافه کرد: از ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۰، این درس در ۱۰ دانشگاه تهران، شهید بهشتی، اراک، بیرجند، رازی،  صنعتی اصفهان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، فردوسی مشهد، محقق اردبیلی و یزد به صورت آزمایشی و به مدت ۲ سال تدریس خواهد شد و پس از ارزیابی در صورت موفقیت‌ آمیز بودن و تأیید کمیسیون مربوطه، در همه دانشگاه‌ ها و موسسه‌ های آموزش عالی کشور اجرا می ‌شود.

او آماده کردن نسل آینده برای رویارویی با بحران‌ های پیش روی محیط زیست کشور را یکی از دلایل اصلی گنجاندن درس شناخت محیط‌ زیست دانست و ابراز امیدواری کرد تا پس از مرحله آزمایشی، تمامی دانشجویان از آموزش ‌های محیط‌ زیستی برخوردار شوند.

۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
کد خبر: 12466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =