ساماندهی مخازن پسماند و اقدام زیرساختی در آبرسانی فضای سبز

شهر: معاون خدمات شهری منطقه ۶ درباره تازه ترین اقدامات این منطقه در بحث مخازن پسماند، آبرسانی فضای سبز، اجرای طرح کاپ و تفکیک از مبدا توضیح داد.

امیرحسین جابر انصاری، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۶ در گفتگو با خبرنگار شهر درباره تازه ترین اقدامات این منطقه در حوزه خدمات شهری گفت: در موضوع خدمات شهری پیرو تذکرات اعضای شورای شهر مبنی بر رسیدگی به مخازن پسماند، نسبت به ساماندهی این مخازن اقدام کردیم. این کار شامل بازسازی، ترمیم، مرمت، شستشو، رنگ آمیزی و بهسازی مخازن پسماند و زیرمخازن است.

او افزود: یکی دیگر از موضوعات لایروبی انهار و کانالها با توجه به در پیش بودن فصل بارشها است که با سرعت و برنامه ریزی مناسب هر شب در انهار روباز و کانالها انجام می شود. همچنین در بحث آبرسانی فضای سبز کار زیرساختی و ماندگار در حال انجام است. با این کار می توانیم بخشی از منابع آبی برای آبیاری فضای سبز را از پساب تصفیه شده استفاده کنیم تا فشار از روی چاهها و منابع زیرزمینی برداشته شود.

جابرانصاری با بیان اینکه در این راستا ۵.۵ کیلومتر خط انتقال آب درحال اجرا است، ادامه داد: سه خط لوله برای این منظور در نظر گرفته شده که یکی از انها از تصفیه خانه شهرک غرب به مخزن آب شهرک والفجر به طول ۱.۵ کیلومتر است. همچنین خط لوله ای به طول ۱.۵ کیلومتر است که تامین آب پارک ساعی را انجام می دهد و از میدان شعاع شروع می شود. علاوه بر این خط لوله دیگری در خیابان ولیعصر(عج) از همت تا مطهری وجود دارد که یک کیلومتر آن اجرا شده و ۱.۵ کیلومتر دیگر آن بعد از مهرماه انجام می شود. در واقع حدود ۴ کیلومتر از خطوط لوله های آب تا پایان مهرماه ۱۴۰۰ و مابقی بعد از آن انجام می شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۶ عنوان کرد: در موضوعات دیگر مانند زیباسازی سیاه پوش کردن میادین و معابر برای ایام محرم و صفر به نحو احسن و گسترده انجام شده است. میادین هفت تیر، فردوسی ،انقلاب، آرژانتین و فاطمی و خیابانهای انقلاب، ولیعصر و سایر معابر دیگر از جمله نقطه های این پروژه بودند.

او با بیان اینکه در اداره ساماندهی بحث طعمه گذاری طبق روال درحال انجام است، یادآور شد: سعی کردیم رویکرد محیط زیستی را دربین هیئات پیگیری کنیم و استفاده کمتر از ظروف پلاستیکی و جایگزینی آن با ظروف کاغذی و ظروفی که قابلیت تجدیدپذیری و سازگاری با طبیعت دارند را در هیئات گسترش دهیم. علاوه بر این طرح کاپ و تفکیک از مبدا در شهرک ها و و محلات منطقه همچنان با قوت درحال اجرا است و در این زمینه به هیئت ها مخازن ویژه پسماند خشک تحویل دادیم و در محیط های اداری منطقه نیز اجرای طرح کاپ با موفقیت هایی همراه بود.

۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
کد خبر: 12630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =