۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
کد خبر: 12684
آغاز فعالیت سمن سرای منطقه ۲

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه۲ گفت: به منظور تقویت مشارکت اجتماعی شهروندان، توان افزایی و حمایت از فعالیت های سازمان های مردم نهاد،خیریه ها، فعالیت سمن سرای منطقه آغاز شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، کاظم داودی، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ️با اعلام این خبر گفت:به منظور تقویت مشارکت اجتماعی شهروندان، توان افزایی و حمایت از فعالیت های سازمان های مردم نهاد،خیریه ها، سمن سرای منطقه دو با برگزاری نشست های تخصصی متعدد فعالیت خود را آغاز کرد.
او افزود: تاکنون بیش ازچهارنشست تخصصی در قالب کارگروه های ۱۲ گانه از باشگاه داوطلبان اجتماعی شهرتهران دراین مرکز برگزار شده است.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه گفت: این نشست ها در قالب کارگروه های حقوق شهروندی،کودکان،هویت و میراث فرهنگی و بانوان از باشگاه داوطلبان اجتماعی شهر تهران در رابطه با نقش تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در ترویج و آشنایی شهروندان با حقوق شهروندی، تعلیم-تربیت، نشاط وشادمانی کودکان، بررسی ظرفیت تشکل ها و سازمان های مردم نهاد درافزایش نشاط اجتماعی شهروندان به شیوه های حضوری بارعایت پروتکل های بهداشتی و مجازی برگزار شده است.
داودی در ادامه اظهار داشت؛ از آنجاییکه فعالیت نهادهای مردمی و NGO ها، کارهای داوطلبانه و خیرخواهانه ای است که جامعه ما را زیست پذیرتر می کند. در فراخوانی از تمامی فعالان مدنی وکنشگران اجتماعی درخواست  شدتا درراستای افزایش مشارکت های مردمی به منظور دستیابی به مطالبات اجتماعی و فرهنگی آنها با این مرکزِمردم نهاد همکاری داشته باشند.
او درپایان افزود؛ باتوجه به اینکه سمن سرا یکی از ظرفیت های مهم سرمایه اجتماعی است لذا مدیریت شهری منطقه دو این آمادگی را دارد تا از تمامی نهادها، خیریه ها وکنشگران مدنی در راستای تقویت مشارکت اجتماعی شهروندان و رفع مشکلات شهری دراین منطقه حمایت کند..

۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
کد خبر: 12684

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =