افتتاح خانه کودک محله شمشیری در منطقه ۹

خانه کودک سرای محله شمشیری با نام «فرشتگان مانا» با هدف ایجاد محیطی تفریحی و آموزشی به منظور پرورش استعدادهای کودکان افتتاح شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، علیرضا خامسیان معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با بیان اینکه کودکی نقطه آغاز زندگی اجتماعی است، گفت: ارائه آموزش های سودمند به کودکان به ویژه در زمینه مسائل شهری مهمترین گام برای ساختن و داشتن جامعه ای سالم و بانشاط است.
او با اشاره به نقش اداره آموزش های شهروندی در گسترش آگاهی های عمومی و مسئولیت پذیری شهروندی افزود: قطعا حفظ و گسترش زیرساخت های عمرانی، ایجاد فضاهای سبز و امور تاسیساتی در جوامعی که شهروندان آن نسبت به مسائل شهری و اجرای قوانین آگاه و حساس هستند کاری آسان تر بوده و هزینه های غیرضروری را کاهش می دهد وتقویت مسئولیت پذیری اجتنماعی شهروندی بی شک در دوران کودکی بذر اولیه آن کاشته خواهد شد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۹ با تبریک افتتاح خانه کودک «فرشتگان مانا» اظهار  امیدواری کرد که این مجموعه در کنار بعد سلامت کودکان با ارائه آموزش های لازم در خصوص رعایت نکات شهروندی بتواند مجموعه شهری را در زمینه مسائل آموزشی و فرهنگی یاری کند.
مدیر محله شمشیری  نیز در آیین افتتاح این مجموعه گفت: بخش های مختلف این خانه بازی نظیر استخر توپ،   ترامپولین، شهرک ترافیک همراه با آموزش علائم راهنمایی  با هدف آموزش کودکان ۳ تا ۷ سال تعبیه شده و فعالیت های مختلف هنری و فرهنگی برای آموزش و استعدادیابی کودکان پیش بینی شده است.
او افزود: امیدواریم با تداوم حمایت های معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۹ بتوانیم نسبت به بهبود فعالیت ها و امکانات این مجموعه  برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان  اقدام کنیم.

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
کد خبر: 12893

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =