تخریب مزار شهدای گمنام در منطقه ۱۷ کذب است

در پی بازدید میدانی دبیر هیات امنا مزار شهدای گمنام منطقه۱۷، فرمانده سپاه ناحیه ، مشاور شهردار تهران و شهردار منطقه ۱۷ از مزار شهدای گمنانم این منطقه به عمل آمد در بیانیه ای تصریح شد که تخریبِ صورت گرفته، در جهت بهسازی محیطی و رفع دیوارکشی غیرفنی بود و هیچ ارتباطی با مزار شهدای گمنام ندارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، سرهنگ پاسدار حسین کریمی در این باره گفت: طی بازدید میدانی به عمل آمده متوجه شدیم تخریبِ صورت گرفته، در جهت بهسازی محیطی و رفع دیوارکشی غیرفنی به جهت وجود دو اصله درخت چند ده ساله بود که این توسعه فضای ایستگاه صلواتی، هیچ ارتباطی با مزار شهدای گمنام نداشته است بنابراین با مساعدت شهردار منطقه ۱۷ و مشاور شهردار تهران موضوع حل و فصل شد.

سرهنگ کریمی تخریب مزار شهدای گمنام را یک شایعه و دروغ بزرگ خواند و تصریح کرد: به منظور تامین فضای پیرامونی آبدارخانه با مساعدت شهرداری منطقه در مجاورت ایستگاه صلواتی با بهینه سازی و نرده کشی دغدغه‌های خادمین شهدا و شهرداری منطقه۱۷ مرتفع می گردد.

داوود لطفی شهردار منطقه۱۷ طی بازدید و ادای احترام به مقام شامخ شهدا تاکید کرد: ما به دنبال تغییر روح شهر هستیم و این تغییر میسر نخواهد شد مگر با عطر و بوی شهدا و فرهنگ شهادت؛ لذا مقرر گردید مزار شهدای گمنام بهسازی، بازطراحی، مرمت و بازسازی شود.

شهردار منطقه ۱۷ در این باره گفت: در بوستان شهدای محله زمزم منطقه ۱۷ در محدوده ناحیه دو مقبره شهدای گمنام قرار دارد که پیکر مطهر دو شهید والا مقام ۵ سال پیش در این محیط به خاک سپرده شده  و در مجاورت این مقبره شهدا یک ایستگاه صلواتی از سه سال پیش راه اندازی شده است که به تازگی این ایستگاه صلواتی اقدام به توسعه ۵۰ مترمربع در بوستان مربوط کرده است.

او افزود:  توسعه ایستگاه صلواتی بدون هماهنگی و مجوز های لازم شهرداری منطقه صورت گرفته است که دیوار کشی غیر اصولی و نا ایمن و همچنین قرار گرفتن دو درخت کهنسال در این محیط موجب شده است تا شهرداری منطقه ۱۷ طبق مقررات با هماهنگی سپاه ناحیه حبیب ابن مظاهر اقدام به پرچیدن دیوار نا ایمن کند.

لطفی ادامه داد: این دیوار کشی هیچ ارتباطی با مرقد مطهر شهدای گمنام نداشته است که متاسفانه افراد سود جو و فرصت طلب اقدام به شایعه پراکنی کرده اند.

شهردار منطقه۱۷ ادامه داد: یک طرح کامل‌تر که به لحاظ شهرسازی و معماری  و از لحاظ نیازمندی‌های مجموعه در جهت کرامت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و مراسمات باشد، طراحی و بعد از طی مراحل قانونی مصوب و اجرایی خواهد شد.

این طرح شامل یک بسته جامع فرهنگی و زیر ساختی است که با اجرای آن شهروندان دارالشهدای تهران علی الخصوص محله زمزم و زهتابی از برکات این شهدا و خدمات بنای ایجاد شده بیشتر بهره‌مند خواهند شد.

۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
کد خبر: 13004

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =