آغاز یک ماه فعالیت فشرده عمرانی برای تکمیل تقاطع سه راه باقرشهر

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از تلاش برای تکمیل تقاطع غیرهمسطح بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم(سه راه باقرشهر) ظرف یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، عباس شعبانی در جریان بازدید میدانی از پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم موسوم به سه راه باقرشهر از پیشرفت حدود ۹۵ درصدی هسته مرکزی این تقاطع خبر داد.

او گفت: تلاش خواهد شد مسیرهای تندروی جاده قدیم قم به انضمام دوربرگردان های شمال به شمال و جنوب به جنوب و همچنین زیرگذر تقاطع غیرهمسطح سه راه باقرشهر که امکان ترددهای شرق به غرب و غرب به شرق در محل تقاطع را فراهم می سازد، علی رغم نیاز به آزادسازی املاک معارض در جبهه های شمالی و جنوبی پروژه ظرف یک ماه آینده تکمیل و آماده بهره برداری شود.

شعبانی ضمن گفتگو با نمایندگان مدیریت شهری شهرستان باقرشهر، مدیران شهرداری منطقه ۱۹ و دست اندرکاران اجرایی پروژه، خواستار بازفعال سازی عملیات اجرایی تقاطع سه راه باقرشهر در قالب ۳ شیفت کاری شد و تاکید کرد: ضرورت اتصال اثرگذار تقاطع به معابر مرتبط و تکمیل تمام مسیرهای دسترسی پیش بینی شده در پوسته طرح باید در فرآیند تکمیل پروژه مدنظر قرار گیرد تا به این ترتیب مجموعه تسهیلات ترافیکی بزرگراهی و محلی به صورت توامان تحویل شهروندان شود.

طرح احداث تقاطع غیرهمسطح بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم، علاوه بر یک پل روگذر جنوب به غرب که اسفندماه سال ۱۳۹۷ تکمیل شد، شامل یک زیرگذر رفت و برگشت(شرق به غرب و غرب به شرق) و ۲ دوربرگردان جنوب به جنوب و شمال به شمال است.

بهره برداری از این پروژه با توجه به عبور جاده قدیم قم از مرکز منطقه باقرشهر، سبب بهبود وضعیت ترافیکی در محدوده ای پرتردد از جنوب پایتخت شده و ایمنی ترافیک در جاده قدیم قم به عنوان شریان ارتباطی شهر تهران با شهرهای مرکز و جنوب کشور را افزایش خواهد داد. به این ترتیب علاوه بر روان سازی جریان ترافیک در جاده قدیم قم و کاهش زمان سفرهای برون شهری، از تداخل ترافیک مراجعان بهشت زهرا (س) با ترافیک باقر شهر و جریان عبور و مرور در جاده قدیم قم جلوگیری خواهد شد.

۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
کد خبر: 13573

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =