شهرداری تهران داوطلبانه متولی واکسیناسیون افراد کم برخوردار شد

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: شهرداری تهران به صورت داوطلبانه متولی واکسیناسیون افراد کم برخوردار و اقشار آسیب پذیر شهر تهران شد تا مانع از گسترش بیماری کرونا در بین این قشر از جامعه شود.

به گزارش خبرنگار شهر علی نصیری سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، صبح امروز و در مراسم آغاز به کار در مرحله دوم پویش جهادی واکسیناسیون ستاد مدیریت بحران با عنوان «تهران دوباره جان میگیرد» گفت: حسب دستور شهردار ‌تهران ستاد مدیریت بحران کرونا در شهرداری تهران تشکیل شده و تقسیم کار خوبی میان سازمان ها و نهادهای مرتبط صورت گرفت و تمام ارکان و اجزای ذی ربط در شهرداری تهران با همکاری همدیگر این حرکت و پویش را آغاز کردند.

نصیری در ادامه گفت: این کاری نیست که بتوان با بضاعت یک سازمان یا یک شرکت انجام داد بلکه نمونه ای از یک حرکت جمعی و مشترک است و اگر این حکم و ابلاغیه از سوی شهردار تهران نبود شاید این کار با این سرعت و دقت انجام‌نمی شد و این همکاری و همفکری قابل تقدیر است.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بیان کرد: رویکردهای حاکم بر این برنامه توسط فرماندهی واحد و محله محوری بود. تمرکز بر روی ارائه خدمات و حمایت های اجتماعی و اولویت بخشی به اقدامات ایجابی و تشویقی به جای مسائل سلبی بود.

او تصریح کرد: در مرحله قبل در محضر شهردار تهران با کمکی که از سوی تمام ارکان شهرداری انجام شد ۲۶ مرکز واکسیناسیون در سطح شهر تهران افتتاح شد. پس از آن افتتاحیه ۲ مرکز دیگر را هم شاهد بودیم و تعداد این مراکز به ۲۸ مرکز افزایش پیدا کرد.

نصیری درخصوص مراکز واکسیناسیون سیار گفت: از این ۲۸ مرکز ۱۰ مرکز خودروهای ون سیار بودند که ۴ مرکز نیز مراکز خودرویی بوده که سازمان حمل و نقل ترافیک آنها را واگذار کرده و ۱۴ مرکز دیگر مراکز ثابت بودند.

سرپرست سازمان مدیریت بحران و پیشگیری شهر تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه همزمان دستگاه ها و ادارات، کار جهادی کردند و بیشتر از نیاز مردم خدمات رسانی انجام شد. برای اینکه از هدر رفت منابع جلوگیری شود ۶ مرکز از آن ۲۸ مرکز تعطیل شدند و اکنون که اینجا هستم ۲۲ مرکز از آن تعداد اولیه فعال هستند.

نصیری درباره آمار دُز های تزریق شده گفت: تا امروز مورخ ۲۲ مهرماه ما ۷۳ هزار دز واکسن در این مراکز تزریق شده است که از عددی که هدف گذاری ما بود کمتر است اما ظرفیتی متناسب با آن عددی که مطرح شده بود ایجاد شد و نکته حائز اهمیت مراکز سیار و ون ها است که وظیفه خدمت رسانی به اقشار کم برخوردار را دارند.

او ادامه داد: با کمک ویژه ای که معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و سازمان رفاه و خدمات و مشارکتهای اجتماعی داشتند ما ۱۲ هزار نفر را جامعه هدف خود قرار دادیم و اکنون وارد فاز دوم و تزریق دز دوم می شویم و این جزو افتخارات است کسانی که در جامعه متولی خاصی نداشتند، شهرداری تهران به میدان ورود کرد و نقش متولی آنان را ایفا کرد.

سرپرست مدیریت بحران شهرداری تهران از تزریق واکسن به افراد حاشیه نشین گفت: حاشیه نشینان، ساکنان مراکز پرتو، ساکنان مجموعه بهاران، مددجویان گرمخانه‌ها و سامان سراها و کمپ های اقامتی به تفکیک برنامه ریزی شده و با بهره گیری از ظرفیت داوطلبی، گروه های دوام، گروه های بسیج و دیگر گروه های داوطلب واکسینه شدند.

۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
کد خبر: 13624

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =