باید به میان مردم بازگردیم

شهر: محمدامین توکلی‌زاده، در مراسم تودیع و معارفه معاونین امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: ما از مردم فاصله گرفته و دولتی، حاکمیتی، اداری و کارمندی شده‌ایم. این فاصله سرمایه‌های اجتماعی را کاهش داده و باید برگردیم بین مردم و از مردم باشیم.

به گزارش خبرنگار شهر، محمدامین توکلی‌زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در مراسم تودیع و معارفه معاونین قدیم و جدید اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تاکید کرد: تشکر از محمدرضا جوادی‌یگانه که با حساسیت و دلسوزی حوزه اجتماعی را پیگیری می‌کنند. پرسنل شهرداری به تدریج دلسوز و دلبسته این شهر می‌شوند و دل کندن از کار مردمی برایشان سخت می‌شود. حس می‌کنم محمدرضا جوادی‌یگانه نیز اینگونه رفتار می‌کند. جلسه انتقال تجربه از مدیریت قبلی دوستداشتنی بود و ایشان بی‌دریغ آنچه تجربه کرده بودند را در اختیار ما قرار دادند. در این مدت هر جا مشکلی پیش آمده با ایشان تماس گرفتیم و همکاری کرده‌اند. تقاضا می‌کنم این اتفاق تکرار شود تا از تجربه و دانش ایشان استفاده کنیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان این که دعا کنید با امانت‌داری بتوانیم این حوزه را مدیریت و به دست مدیران بعدی بدهیم، افزود: من مسیر محمدرضا جوادی یگانه را ادامه می‌دهم و باید به نزدیک شدن به مردم تاکید کنم. ما از مردم فاصله گرفته و دولتی، حاکمیتی، اداری و کارمندی شدیم. این فاصله سرمایه‌های اجتماعی را کاهش داده است. باید برگردیم بین مردم و از مردم باشیم و اگر مشکلات را از زبان مردم بشنویم و مدیریت را به آنها محول کنیم اقدامات شهرداری سهل‌تر می‌شود.

محمد امین توکلی‌زاده با اشاره به این که زاکانی، شهردار تهران بر مدیریت شهر با مشارکت مردم تاکید می‌کند، گفت: چگالی مشارکت مردمی در تهران بیشتر از شهرهای دیگر است و باید از این پتانسیل استفاده کرد. در محلات تهران، افرادی زندگی می‌کنند که همه صاحب اندیشه، فکر و دانش هستند اما به دلایلی خانه‌نشین شده‌اند. دنبال این هستیم که از نخبگان محلات برای مدیریت شهر استفاده کرد. نمی‌گوییم استفاده از مشارکت مردم در سابق نبوده اما باید نورافکنی این مشارکت برجسته‌تر شود. اقداماتی در گذشته انجام شده که موظف به ادامه آن هستیم و اقدامات جدیدی نیز در شهرداری انجام خواهد بود.

او با اشاره به پیوستگی در حوزه فرهنگ، بیان کرد: نمی‌شود در حوزه فرهنگ پیوستگی‌ها را گسست به طوری که باید این پیوستگی در حوزه فرهنگی و اجتماعی در همه جا وجود داشته باشد. این پیوستگی را از شهرداری شروع کرده و آن را بسط و توسعه دهیم. لفظ قرارگاه به معنای گستره فرهنگی و اجتماعی است تا مردم از ثمرات هم‌افزایی‌ آن بهره‌مند شوند.

۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
کد خبر: 13861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =