صدور برچسب انرژی برای ۶ ساختمان اصلی شهرداری منطقه ۱۹

ممیزی انرژی ساختمان‌های شهرداری منطقه ۱۹ با صدور برچسب انرژی برای ۶ ساختمان اصلی این منطقه به اتمام رسید.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی شهردار منطقه با اشاره به اجرای این فعالیت در راستای برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران و برنامه راه ابلاغی از سوی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار افزود: در همین راستا سال گذشته ممیزی انرژی در ۱۴  ساختمان اصلی این منطقه انجام که در نتیجه آن ۶ ساختمان موفق به دریافت برچسب انرژی شدند.

او با بیان اینکه ممیزی و صدور برچسب انرژی اهمیت زیادی در افزایش کیفیت محیط زیست شهری، کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در سرانه‌های مصرفی دارد اعلام کرد: ساختمان‌های خدمات شهری، ساختمان معاونت اجتماعی و شهرداری نواحی ۲،۱و۳ براساس استانداردهای تعیین شده برچسب انرژی دریافت کردند.

او ممیزی انرژی را مجموعه‌ای از اقدامات و فعالیت‌ها برای تعیین وضعیت موجود مصرف انرژی در ساختمان‌ها دانست که در راستای برآورد پتانسیل‌های صرفه جویی در مصرف انرژی و تحلیل راهکارهای بهبود کارایی انرژی انجام می شود.

به گفته شهردار منطقه؛ در ممیزی انرژی تجهیزات مصرف کننده بارز انرژی ساختمان‌های تحت پوشش در زمینه پارامترهایی همچون شدت نور، آسایش (دما و رطوبت) و حرارت سنجیده و درنهایت با استفاده از داده‌های به دست آمده تحلیل بار گرمایشی و سرمایشی سالانه ساختمان‌ها انجام می‌شود.

۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶
کد خبر: 14014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =