افزایش ۵ درصدی مسافران مترو همزمان با تغییر ساعت طرح ترافیک

علی عبدالله پور از افزایش ۵ درصدی آمار مسافران مترو نسبت به روز گذشته خبر داد و گفت: آمار مسافران روز گذشته نسبت به روز شنبه حدود ۲۰ هزار نفر افزایش یافته بود.

بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک قرار شده است که از امروز ۱۰ آبان ۱۴۰۰، ساعت شروع طرح ترافیک از ۸:۳۰ به ساعت ۷:۳۰ صبح تغییر یابد و ساعت پایان طرح ترافیک از ۱۶:۳۰ به ۱۷:۳۰ منتقل شود که این شرایط تا روز اعلام بازگشایی مراکز آموزشی برقرار می‌ماند. 

همچنین همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی مجدد شرایط ترافیکی اصلاح می‌شود به این صورت که آغاز طرح ترافیک به ساعت ۶:۳۰ و پایان آن به ساعت ۱۸ در نیمه دوم سال و به ساعت ۱۹ در نیمه اول سال تغییر خواهد کرد.

علی عبدالله پور، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در گفت‌وگو با شهر، درباره وضعیت مسافران مترو در نخستین روز تغییر ساعت طرح ترافیک (۱۰ آبان ۱۴۰۰)، گفت: امروز حدود ۵ درصد از مسافران هر روزه نسبت به روز گذشته، اضافه شده بود. روز گذشته تقریبا آمار مسافران مترو برابر با یک میلیون و ۸۰ هزار نفر بود که نسبت به روز پیشین خود حدود ۲۰ هزار نفر اضافه شده بود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، افزود: امروز نیز ۵ درصد نسبت به روز گذشته افزایش مسافر داشته‌ایم. امروز نیازی به اعزام قطار فوق العاده نبود چرا که توانستیم با ظرفیت موجود به جابجایی مسافران خطوط مترو بپردازیم.

او ضمن اعلام آمادگی برای اعزام قطار فوق العاده در پیک ترافیک امروز عصر، گفت: اگر ازدحام مسافر در عصر بیش از حد معمول باشد، قطارهای فوق العاده آماده به اعزام هستند.

۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
کد خبر: 14026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =