تمهیدات شهرداری منطقه۲ برای مدیریت بارش های پاییزی

صالحی، گفت: با تمهیدات پیش بینی شده در ماه‌های گذشته و اقدامات انجام شده برای رفع نقاط آبگیر و لایروبی مسیل‌ها و انهار، بحران‌های احتمالی ناشی از بارندگی‌های دو روز گذشته مدیریت شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، مهدی صالحی، شهردار منطقه۲، با اشاره به انجام پایش  و رصدهای مستمر نقاط آبگیر منطقه گفت: با توجه به پیش بینی  بارش‌های فصلی، اقدامات لازم از سوی مدیریت شهری منطقه انجام شد، آب‌های سطحی ناشی از بارندگی‌های دور روز گذشته  به سهولت و سرعت در مسیر کانال‌های جمع آوری کننده هدایت شد.

او افزود: همزمان با آغازبارندگی، تیم‌های امور شهری و پاکسازی مسیل‌ها نیز در آماده باش هستند و با  پایش‌های مستمر از هرگونه آبگرفتگی پیشگیری شد .

شهردار منطقه۲با اشاره به پیش بینی‌های صورت گرفته در مدیریت بارش های فصلی گفت: با آمادگی کامل معاونت خدمات شهری و محیط زیست و نواحی ۹گانه ، نقاط آبگیر شبکه بزرگراهی ، معابر اصلی و فرعی  شناسایی و با احداث چاه جذبی، تغییر مسیر انهار و همچنین نصب دریچه‌های زباله گیرو.... نقاط آبگیر رفع شد و علیرغم بارش مستمر تا کنون هیچگونه مشکلی در منطقه وجود نداشته و تردد در بزرگراه ها و معابر روان است.

صالحی با اشاره به اینکه پاکسازی و لایروبی مسیل‌ها و کانال‌های فرعی و اصلی از مهمترین اقداماتی است که به صورت مستمر و منظم در حال اجراست، افزود: در همین راستا لایروبی و پاکسازی ٣٠ کیلومتر مسیل و ۵٠ کیلومتر کانال اصلی و ۱۳۰ هزار متر طول کانال های فرعی با استفاده از عوامل کارگری،ماشین آلات و ادوات سنگین انجام شد.

او با تاکید بر ضرورت مشارکت شهروندان در خصوص عدم تخلیه زباله‌های شهری در انهار و کانال‌های عبوری برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر، افزود: با توجه به اینکه مدیریت شهری تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده است ولی همچنان از طریق سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ آماده دریافت نظرات و نقطه نظرات شهروندان است.

۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
کد خبر: 14181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =