میزان تفکیک پسماند خشک از مبدا تا پایان سال افزایش می‌یابد

معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند گفت: میزان تفکیک پسماند خشک از مبدا تا پایان سال به ۹ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ شادی مالکی معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند، با اشاره به بازدید سرپرست سازمان مدیریت پسماند از سامانه هوشمند جمع آوری پسماند خشک و دلایل این بازدید گفت: قطعا یکی از دغدغه‌های بزرگ مدیریت شهری بحث کاهش پسماند است و این مهم صورت نمی‌گیرد مگر با اجرای درست و بهینه طرح تفکیک از مبدا.

مالکی افزود: در سال های گذشته در زمینه کاهش تولید پسماند اقدامات شاخصی انجام شد که یکی از آن‌ها راه‌اندازی اپلیکیشن‌ها بود. دسترسی شهروندان به این اپلیکیشن‌های فعال در سطح شهر با گوشی موبایل به راحتی قابل انجام است و در صورت همه‌گیری این طرح، ما می‌توانیم تفکیک پسماند را به صورت خانه به خانه پیاده کنیم.

او ادامه داد: اپلیکیشن‌ها در سال گذشته به عنوان طرحی نو شروع به فعالیت کردند. تاکید بر این نکته ضروری است که هر کار نو به ویژه اگر نیاز به مشارکت شهروندان داشته باشد قطعا در ابتدای امر با چالش‌هایی مانند فرهنگسازی و اطلاع رسانی همراه است که یکی از وظایف سازمان مدیریت پسماند این است که بتواند این امکان را معرفی و عملکرد این اپلیکیشن‌ها را به اطلاع عموم برساند.

معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند اضافه کرد: با فعال شدن این اپلیکیشن‌ها می‌توانیم درصد تفکیک پسماند از مبدا را که در حال حاضر حدود سه درصد است بر اساس دستور شهردار تهران تا پایان سال به ۹ درصد برسانیم.

مالکی با اشاره به اهمیت این اپلیکیشن‌ها و بازدید محمدمهدی عزیزی از یکی از این سامانه‌های هوشمند گفت: در همین راستا بازدیدی از سوی مدیرعامل سازمان از نحوه و چگونگی فعالیت یکی از این اپلیکیشن‌ها صورت گرفت.

او توضیح داد: مدیرعامل سازمان ضمن بازدید از سایت تفکیک و جدا سازی، ساختمان مرکزی و نحوه مدیریت و ثبت سفارش پرداخت، درباره مشکلات شرکت و چالش‌های اساسی این فرآیند گفت‌وگو کرد.

معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند در ادامه گفت: از آن جایی که شهروندان به راحتی می‌توانند از طریق این اپلیکیشن‌ها سفارشات خود را ثبت کنند و نیاز نیست پسماند خشک را به غرف ۴۰۰گانه سطح شهر ببرند، این سامانه هوشمند بسیار حائز اهمیت است اما مهمرین چالش‌ها در این‌باره ناآشنایی شهروندان با آن‌هاست که ما باید با رفع این چالش و توسعه اقدامات اجرایی، تفکیک از مبدا را به صورت چشمگیر افزایش دهیم.

۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
کد خبر: 14205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =