ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در حریم دریاچه شهدای خلیج فارس

فریدون رضوی کیا گفت: بسیج شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران باید در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس حضور موثری داشته باشد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران، فریدون رضوی کیا در مراسم افتتاح پایگاه مقاومت بسیج شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران که با حضور ابولفضل میرزایی فرمانده حوزه مقاومت بسیج مالی، منابع انسانی و برنامه ریزی سازمان بسیج شهرداری تهران برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت بسیج و بسیجیان در حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی، به کارکرد بسیج به عنوان یک نهاد فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: تشکیل پایگاه بسیج در مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس که در هفته میزبان حدود بیست هزار نفر از شهروندان عزیز تهرانی و گردشگران شهری است، یک ضرورت است.

او ادامه داد: انتظار می رود با تشکیل پایگاه بسیج در شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران از ظرفیت معنوی یادمان شهدای واقع در دریاچه شهدای خلیج فارس به منظور ترویج فرهنگ ایرانی-اسلامی و آشنایی نوجوانان و جوانان با فرهنگ بسیج، ایثار و شهادت استفاده شود.

رضوی کیا با اشاره به جایگاه حجاب و عفاف در آموزه‌های اسلامی بیان کرد: بسیج شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران باید در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس حضور موثری داشته باشد.

مدیر عامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران به نقش موثر بسیج در برنامه های ملی، نظیر ریشه کنی فلج اطفال و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: در طرح واکسیناسیون فلج اطفال نیروهای بسیج با کمک وزارت بهداشت در یک روز ٩ میلیون کودک زیر پنج سال را واکسینه کردند که در آن زمان با وجود درگیری کشورهای همسایه با بیماری فلج اطفال، گام بزرگی در راه اعتلای سلامت جامعه ایرانی برداشته شد و در نهایت طی چند سال به ریشه کن کامل بیماری فلج اطفال انجامید.

او با اشاره به دستور رهبر فرزانه انقلاب درباره همکاری بسیج و سپاه در کنترل بیماری کرونا افزود: با حضور بسیج در روند واکسیناسیون عمومی در قالب طرح شهید سلیمانی، جمع کثیری از هموطنان عزیزمان در برابر این ویروس منحوس واکسینه شدند که رکورد واکسیناسیون در یک روز به نام ایران اسلامی ثبت شد.

در ادامه این جلسه، ابوالفضل میرزایی فرمانده حوزه بسیج مالی، منابع انسانی و برنامه ریزی سازمان بسیج شهرداری تهران نیز با تشکر از روحیه ولایی و ارزشی مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران، وجود پیکر مطهر دو تن از شهیدان گمنام در جزیره تنب کوچک دریاچه شهدای خلیج فارس را زینت بخش دریاچه و مایه خیر و برکت برای شرکت و اهالی منطقه دانست و گفت: بسیج شرکت عمرانی کارکنان برای تقویت خدمت رسانی به مردم بازوی خوبی برای مدیران به شمار می‌رود که باید از ظرفیت آن استفاده موثر کرد.

میرزایی همچنین از آمادگی کامل سازمان بسیج شهرداری تهران برای کمک در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی به مجموعه شرکت عمرانی کارکنان و دریاچه شهدای خلیج فارس سخن گفت.

در پایان این مراسم محمد محمدی کردیانی به عنوان فرمانده پایگاه بسیج شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران معرفی و دفتر پایگاه با حضور معاونان و مدیران مجموعه افتتاح شد.

۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
کد خبر: 14422

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =