اجرای طرح حفظ و احیاء قنوات شمال شرق تهران

رضا معلم گفت: طرح حفظ، نگهداشت و احیاء قنات ها و بهره وری از آنها در آبیاری بوستان ها و به طور کلی فضای سبز محدوده در اولویت این منطقه قرار دارد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، معاون خدمات شهری منطقه در این باره گفت: هدف از اجرای طرح حفظ و احیای قنوان شمال شرق شهر تهران کاهش خطرات ناشی از سد مسیر قنوات موجود در منطقه و بهره برداری بهینه از منابع دایر و جاری زیرزمینی برای حفظ و احیاء بوستان ها و فضای سبز محدوده است.
او  افزود: از آنجا که قنات ها در گذشته به عنوان نخستین منابع آبیاری و باستانی ترین تکنولوژی آبرسانی محسوب می شدند، نگهداری و احیاء این قنوات در اولویت این منطقه قرار دارد.
معاون شهردار منطقه ۴ گفت:  حفظ هویت های نمادین از اولویت های این طرح به شمار می رود و به نوعی احیاء ارزش های تاریخی محل محسوب می شود. به علاوه تعداد قابل توجه قنات ها در منطقه و آب جاری قابل استحصال از آن در شرایط حاضر، اهمیت و توجه خاصی را می طلبد.
معلم با اشاره به نقش کارگزاران اصلی این عملیات عنوان کرد: شهرداری، شورای نمایندگان ساکنان و مالکان و سایر تشکل های دولتی از کارگزاران اصلی این طرح به شمار می روند و امید است با تلاش و همت این عزیزان رضایت خاطر شهروندان و ساکنان محلی کسب شود.
 

۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
کد خبر: 14542

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =