بررسی ظرفیت پاسخگویی سامانه‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸

جلسه سازمان بازرسی با اعضای کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص استفاده از ظرفیت سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ برگزار شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ در این جلسه که با حضور مهدی اقراریان، پرویز سروری و نرجس سلیمانی رئیس و اعضای کمیسیون نظارت و حقوقی شورای ششم و جمعی دیگر از مدیران دستگاه های نظارتی به میزبانی سازمان بازرسی برگزار شد، نقاط قوت و ضعف سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ در پاسخگویی به پیام‌های مردمی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

پرویز سروری عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سطح بالای رضایت مندی شهروندان از رسیدگی به پیام ها و گزارشات در سامانه ۱۸۸۸ تاکید کرد: این میزان از رضایت نشانگر اعتماد مردم به شهرداری است.

او بر آگاه سازی شهروندان نسبت به میزان رسیدگی به پیام ها و گزارشات سامانه های۱۳۷ و ۱۸۸۸ به منظور ارتقاء سطح اعتماد تاکید کرد و گفت: حرکت به سمت طرح های تحولی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه از موضوعاتی است که می تواند در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

سروری بحث ناظران را هم یکی از اقدامات در خور توجه و شایسته در سامانه ۱۸۸۸ دانست و افزود: ارتقاء ناظران و ارائه آموزش های لازم به آنها به موضوع گزارشگری فساد کمک می‌کند.

مهدی اقراریان، رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه بحث مبارزه با فساد از دغدغه‌های شهردار و شورای شهر ششم است، گفت: ما در این زمینه جلسات متعددی را با دستگاه های نظارتی شهرداری تهران آغاز کرده ایم تا از ظرفیت‌های آنها برای مبارزه با فساد بهره ببریم.

این عضو شورا افزود: ادغام سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ در بخش اپراتوری و پاسخگویی به پیام‌های گزارشگران فساد باعث کارآمدی این سامانه‌ها در مبارزه با فساد خواهد شد.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر سامانه ۱۸۸۸ فقط در ساعت اداری پاسخگوی پیام های شهروندان است که با ادغام اپراتورهای سامانه ها این امکان فراهم می شود تا این سامانه در سایر ساعات غیر ادرای هم بتواند به تماس های شهروندان پاسخ دهد، ضمن آنکه با اجرای این طرح مدت زمان انتظار در پاسخگویی هم کاهش می یاید.

اقراریان یکی دیگر از سیاست های شورای ششم را حرکت به سمت کاهش پرونده ها در دستگاه‌های قضایی عنوان کرد و گفت: ما برای مبارزه با فساد باید با سرمنشا فساد یعنی جایی که تخلف در آن شکل می‌گیرد مبارزه کنیم که بخشی از این موضوع نیازمند اصلاح فرآیندهاست، البته این اصلاح فرایند فقط به مجموعه بازرسی بر نمی گردد، بلکه در یک فضای تعاملی بین بازرسی و سایر بخش ها به ویژه معاونت توسعه منابع انسانی می توان از منشا تخلفات جلوگیری کرد.

داود گودرزی سرپرست سازمان بازرسی شهرداری تهران در این جلسه با تاکید بر اینکه مسئله اصلی ما در دوره جدید مدیریت شهری ارتقاء کارآمدی شهرداری و افزایش خدمت به مردم است، گفت: ما به دنبال این هستیم که این خدمت ملموس تر و سریع تر باشد که لازمه این کار این است که هم در فرایندها، ساختارها، رویه ها و دستورالعمل ها تغییراتی را ایجاد کنیم و هم اینکه از ظرفیت های مردمی برای ایجاد شرایط مطلوب در شهر بیشتر استفاده کنیم و در اسرع زمان به شهروندان خدمات را ارائه دهیم .

او با بیان اینکه سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ پل ارتباطی شهروندان با شهرداری به منظور بیان موضوعاتی از قبیل انتقاد، پیشنهاد، شکایات و خلاءهای شهری بوده است، اظهار کرد: با تغییری که در این دو سامانه ایجاد خواهد شد امکان اعلام تخلفات و فسادهای موجود در بدنه شهرداری نیز فراهم می شود.

گودرزی خاطرنشان کرد: در واقع ما به دنبال یکپارچه کردن هر دو سامانه و استفاده از داده ها و تحلیل آنها برای انجام اصلاحات لازم در ساختارها ، رویه ها و دستورالعمل ها و بهینه سازی مدیریت شهری هستیم. به این ترتیب شهروندان درگیر فضای تحولی می شوند و هرآنچه لازم است را به این فضا ارجاع می دهند.

سرپرست سازمان بازرسی با اشاره به اینکه برای تعامل بیشتر با شهروندان به زودی اطلاع رسانی گسترده ای صورت خواهد گرفت، تصریح کرد : با رویکرد جدید شاهد دو اتفاق خواهیم بود؛ اول آنکه گزارشی که ارائه می شود به صورت جدی پیگیری خواهد شد و از سوی دیگر گزارشگران فساد این اطمینان را دارند که از آنها صیانت و حمایت می شود.

در ابتدای این جلسه حجت الله فرجی رئیس مرکز نظارت همگانی ۱۸۸۸ نیز گزارشی از نحوه فعالیت این سامانه، کمیت و کیفیت رسیدگی به پیام ها و گزارشات، جلسات ارتباط مستقیم، بحث ناظران افتخاری و چالش ها و هدف گزاری های پیش روی این مرکز ارائه کرد.

پیش از شروع این جلسه اعضای شورا به همراه سرپرست سازمان بازرسی با حضور در سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ از نزدیک در جریان روند دریافت، ثبت و پیگیری تماس‌ها قرار گرفتند.

۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۲
کد خبر: 14741

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =