خبر خوش رئیس جمهور برای کلان شهرها

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران توضیحاتی درباره جلسه روز گذشته رئیس جمهور با شهردار و معاونانش ارائه داد.

به گزارش شهر، محمد امین توکلی زاده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درخصوص جلسه روز گذشته رییس جمهوری با شهردار تهران و معاونانش توضیحاتی ارائه داد و گفت: آیت الله رییسی در این جلسه زمان زیادی را برای آگاهی از چالش ‌های پیش‌روی شهر تهران اختصاص داده و از شهردار تهران که جمع منسجمی را برای اداره این کلانشهر همراه خود کرده است، تقدیر کرد.

توجه رییس جمهور بر دو مساله عدالت اجتماعی و معماری ایرانی اسلامی

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه رییس جمهور در این جلسه بر شاخصه های مدینه فاضله و آرمانشهر اسلامی بر توجه جدی به موضوع شهر سالم، و توسعه راهکارهای دستیابی به سلامت فردی و اجتماعی تاکید کرده و خواستار توجه به ابعاد معنویت و عقلانیت در محیط شهر تهران شدند، گفت: آیت الله رییسی بر ارکان عدالت اجتماعی و معماری و شهرسازی ایرانی - اسلامی، و الگوگیری از طراحی‌های قدما در شهرهای ایرانی- اسلامی و تبدیل آن به روش‌های نوین تاکید کرده و در این میان، امامزادگان شهر را اقطاب فرهنگی شهر و موثر بر فضای معنوی شهر دانست.

توکلی زاده بیان کرد: صیانت از باغات و توسعه فضای سبز در تهران مورد توجه رییس جمهور است و آیت الله ریسی در این جلسه تاکید کرد که نباید بگذاریم، سوداگری حوزه زمین و مسکن اولویت ‌های شهر را از بین ببرد.

او بر توجه رییس جمهور بر مشکلات بافت فرسوده شهرها و تاکید بر نوسازی براساس الگوی ایرانی- اسلامی اشاره کرد و گفت: نقش نخبگان محلی بر اداره بهتر شهر هم از نظر آیت الله رییسی دور نماند و تاکید داشت که در شناسایی فقرا و مستمندان هم به عنوان نیروهای معتمد توجه شود، تا دولت به این واسطه برای توزیع عادلانه و محله محور اقدام‌کند.

روابط دولت و کلانشهرها تسهیل می شود

معاون‌ شهردار تهران با اشاره به اینکه رییس جمهور درباره مساله مهم روابط دولت و شهرداری تهران به رییس دفتر خود دستور داد تا جلساتی را برای تغییر ریل در این زمینه داشته باشند، از خبر خوب رییس جمهور برای حل معضلات کلانشهرها خبرداد و گفت: آیت الله رییسی شهردار تهران را مامور بررسی مشکلات کلانشهرها و مطرح کردن آن در هیات دولت کرده و بر ایجاد مدیریت یکپارچه شهری تاکید کرد.

قول رییس جمهور برای بازگرداندن حقوق معوقه شهرداری تهران از دولت

توکلی زاده محقق شدن حقوق معوقه شهرداری تهران از دولت، هوشمند سازی شهر به منظور افزایش سطح امنیت و آسایش شهروندی، آمادگی شهر در مقابل مخاطرات و حوادث را از دیگر موضوعات مورد توجه رییس دولت سیزدهم برشمرد و عنوان کرد: آیت الله رئیسی بر توجه به آسیب های اجتماعی زیر پوست شهر و برطرف شدن آن تاکید کرده و مساله کودکان کار را در اولویت رسیدگی خواند.

او افزود: این موضوع یکی از ماموریت های قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران است که با همراهی وزیر کشور، استانداری، شهرداری و بهزیستی قابل پیگیری و برطرف شدن است.

منبع: فارس

۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴
کد خبر: 14823

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =