توضیحات شهردار درباره نبود اعضای شورا در جلسه با رییس جمهور

زاکانی درباره دلیل عدم حضور اعضای شورای شهر در جلسه با رییس جمهور گفت: این مساله به دلیل غفلتی بود که در تنظیم وقت پیش آمد ؛ در پروتکل ها و چارچوب ها حضور هیات رییسه شورای شهر برای چنینی دیدارهایی پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه نخستین هم اندیشی کارگروه های تخصصی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  بر اساس نشست امروز  ۱۳ کارگروه در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری تشکیل شد، گفت: در تهران از یک ظرفیت بالای نخبگی برخورداریم که در هیچ جای کشور چنین ظرفیتی وجود ندارد. از طرفی افق ها و اهدافی که باید به سمت آن حرکت کنیم بسیار بلند است و بهترین بهره مندی از ظرفیت های شهری، ظرفیت های به کار گرفته شده در مدار فکر و اندیشه است . لذا اگر بخواهیم تحولی را در روح و جسم شهر ایجاد کنیم بیشترین نیاز ما معطوف به نخبگان و صاحبان فکر شهر است که بتوانند نزدیک ترین راه را برای رسیدن به قله های افتخار و خدمتگزاری شایسته برای ما فراهم کنند.

شهردار تهران افزود: در کمیسیون های ۶ گانه شورا کارگروه های تخصصی شکل گرفتند که بتوانند از نظر نخبگان شهر استفاده کنند. همچنین در مرکز مطالعات شهرداری نیز توجه ما به بهره مندی از شبکه نخبگان شهر هم برای شهرداری و هم اقتضائات مورد نیاز سایر حوزه ها است. در درون شهرداری نیز خودمان را مکلف می دانیم هیات های اندیشه ورزی را در اجزا  و عناصر این پیکره بزرگ داشته باشیم که بدانیم از چه طریقی می خواهیم این مسیر را محقق کنیم. این هیات ها در سطوح عالی، معاونین و مشاورین شهردار، سازمان ها و شرکت ها و مناطق و نواحی تشکیل می شود. لذا امروز در این نشست در خدمت اساتید دانشگاه و بزرگان و صاحبان تجربه شهر تهران در این حوزه تخصصی بودیم و امیدواریم که بتوانیم بر مدار فکر و اندیشه بیشترین خدمت را به مردم داشته باشیم.

زاکانی ادامه داد: ما موقعی موفق خواهیم بود که مردم محور تحول قرار بگیرند و مردم موقعی محور تحول قرار می گیرند که ما را صاحب رای و اندیشه و نظر در کنار خدمت شایسته به خود بدانند و این رای و اندیشه برتر را با تکیه بر نخبگان می توانیم کسب کنیم. بر همین اساس نیازهای خود را تعریف و در خدمت نخبگان قرار می دهیم و میدان عملی فراهم می کنیم که شهرداری در پایه بالاتری از فکر و اندیشه بر مدار نخبگان بتواند خدمت خود را ارائه دهد.

او درباره جلسه اش با رییس جمهور و هماهنگی با دولت توضیح داد: یکی از مشکلاتی که همیشه تهران از آن رنج می برد تقابل بین شهرداری با استانداری، وزارت کشور و دولت بود و این مساله سالیان سال ضررهای زیادی را به شهر تحمیل کرده است . خوشبختانه در این دوره از مدیریت شهر و شهرداری و ریاست جمهوری هیچ اختلاف نظری وجود ندارد لذا هم حضور بنده در هیات دولت و پیوستگی بنده با عزیزان یک ظرفیت بالایی را ایجاد کرده و هم اهتمام ویژه رییس جمهور.

شهردار تهران اضافه کرد: جلسه بسیار مبارکی بود و هم ما ایده ها و چارچوب ها را مطرح کردیم و هم جناب رییس جمهور ایده ها و تاکیدات بسیار جدی را در جهت سرعت بخشیدن به خدمت و تحول در سطح شهر تهران داشتند که دارای سرفصل های متنوعی ناظر به موضوع ترافیک، زیرساخت های شهر و حمل و نقل است که در حال پیگیری است. امروز بهترین ارتباط را با استانداری، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و سایر وزرا داریم و لطف رییس جمهور که در راس همه این افراد هستند شامل حال ما است.

زاکانی در پاسخ پرسشی درباره دلیل عدم حضور اعضای شورای شهر در جلسه با رییس جمهور گفت: این مساله به دلیل غفلتی بود که در تنظیم وقت پیش آمد . در پروتکل ها و چارچوب ها حضور هیات رییسه شورای شهر برای چنینی دیدارهایی پیش بینی شده است. در هفته های آینده خدمت سایر روسای قوا خواهیم بود و امیدواریم توفیق داشته باشیم در راس آنها خدمت رهبر معظم انقلاب برسیم . در آن دیدار همه اعضای شورا حضور دارند و پیشتاز خواهند بود.

او درباره ظرفیت استفاده از انرژی های تجدید پذیر در تهران بیان داشت: در تهران از یک سیستم انرژی دو گانه استفاده می شود یعنی هم از برق و هم از گاز که این موضوع در بسیاری از نقاط دنیا منسوخ شده است و از یک سیستم واحد استفاده می شود. بالطبع ما هم باید به این سمت و سو برویم تا بتوانیم یک شهر ایمن تری داشته باشیم و شهر را به صورت بهینه تری اداره کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: ناظر به حوزه برق دوبار با وزیر نیرو صحبت کردم و ایشان ماموریتی را به متولیان امر در وزارتخانه محولا کردند. هفته پیش نیز جلسه مفصلی داشتیم که در چند سرفصل ناظر به روشنایی تهران ، دکل های برق فشار قوی و ۵۲۰ هکتار فضای ذیل، پست های برق و موضوعات متعددی از جمله انرژی های تجدید پذیر در تهران تفاهماتی حاصل شد.  کارگروه های مشترکی تشکیل شد و بنا شد این سرفصل ها به یک برنامه عملیاتی منتهی شود و ما شاهد یک تحول در این زمینه برای شهر تهران باشیم.

۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
کد خبر: 14864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =