۶۵ درصد انتصابات از بدنه شهرداری بوده است/اعتبارات شهرداری در بودجه کشور احیا می‌شود

فروزنده از رایزنی با دولت برای لحاظ اعتبارات مربوط به شهرداری‌ها در بودجه ۱۴۰۱ کشور خبر داد و درباره انتصابات شهرداری گفت: نزدیک به ۶۵ درصد افراد از بدنه شهرداری انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار شهر، لطف‌الله فروزنده معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران در بیست و هشتمین نشست علنی شورای شهر تهران و در جریان پاسخگویی به تذکرات اعضای این شورا، درباره حذف تبصره‌ها و مواد اعتبارات شهرداری‌ها در بودجه  سال ۱۴۰۱ کل کشور، گفت: تقریبا مجموعه ۶ صفحه‌ای از تبصره‌ها آماده و برای سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است. 

به گفته او، پس از پیگیری‌های انجام شده و بررسی  از سوی بدنه کارشناسی، به این نتیجه رسیدیم که دولت معتقد بود با افزایش یک درصدی سهم شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده، دیگر نیاز به کمک به شهرداری نیست. با این حال در نشست روز پنجشنبه که در خدمت رئیس جمهوری بودیم، از سوی بنده و هم شهردار تهران به این موضوع اشاره شد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: زمانی که لایحه در دولت آمد، متوجه شدیم هیچ تبصره‌ای برای شهرداری لحاظ نشده است و بلافاصله جلسه ای با معاون وزیر کشور داشتیم و علاوه بر این، شهردار تهران در جلسه هیات دولت این موضوع را مطرح کرد. در نهایت جمع بندی که در هیات دولت انجام و از سوی رئیس جمهوری اعلام شد، این بود که تبصره‌های حذف شده احیا شود  و هر پیشنهادی که شهرداری دارد، برقرار باشد. با این حال باید تلاش کنیم تا حقی که برای شهرداری است به سرانجام برسد و هرچه که در دولت حل نشد در مجلس دنبال شود.

فروزنده همچنین با بیان اینکه، به حدود ۶۰ درصد از تذکرهای اعضای شورای شهر تهران پاسخ داده شده است، با اشاره به روند انتصابات گفت: کار انتصابات طول کشید. اما به هیچ وجه اجازه مامور کردن داده نمیشود، مگر مواردی بسیار استثنایی ممکن است یک شهردار بخواهد مسئول دفتر خود را فردی امین بگذارد، که این استثناست.

 معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران، توضیح داد:از ۶۲ نفری هم تاکنون انتصاب شدند گزارش مشروحی تهیه و ارایه می شود، نزدیک به ۶۵ درصد افراد از بدنه شهرداری انتخاب شدند که فرایند آن به اعضای شورای شهر توضیح داده می شود.

۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
کد خبر: 14993

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =