۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
کد خبر: 15022

رفع یکی از گلوگاه‌های ترافیکی بزرگراه شهید باقری تا بهار آینده

پیشرفت عملیات اجرایی پل تقاطع شهید باقری- فرجام به مرز ۷۵ درصد رسید
رفع یکی از گلوگاه‌های ترافیکی بزرگراه شهید باقری تا بهار آینده

با بهره‌برداری از پل تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام یکی از مهم‌ترین گره‌های ترافیکی بزرگراه شهید باقری برطرف خواهد شد.

به گزارش شهر و به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به کارکرد نامناسب دوربرگردان­‌های همسطح بزرگراه شهید باقری در تقاطع خیابان‌های ۱۹۶، فرجام، رسالت و جانبازان، تغییر مداوم خطوط حرکتی خودروها و ترافیک سنگین را از مهم‌ترین نتایج عملکردی این دوربرگردان های همسطح ذکر و اضافه کرد: احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام به عنوان نخستین اقدام مدیریت شهری در جهت ساماندهی ترافیک بزرگراه شهید باقری از دی ماه سال ۱۳۹۹ توسط شهرداری منطقه ۴ آغاز شده و بهره‌برداری از آن، یکی از مهم‌ترین گره‌های ترافیکی این بزرگراه شمالی- جنوبی را برطرف خواهد ساخت.

او تقاطع غیرهمسطح شهید باقری- فرجام را شامل یک پل رفت و برگشت به طول ۴۷۶ متر و عرض ۱۳ متر دانست و با بیان آنکه این پل سواره‌رو از دو خط عبوری در هر یک از باندهای شمالی و جنوبی برخوردار است، یادآور شد: تاکنون برای احداث این پل که شرق خیابان فرجام را از روی بزرگراه شهید باقری به غرب آن متصل می‌کند، تمام پایه‌ها، ستون‌ها و تیرهای عرشه اجرا شده و کار ساخت دیواره‌های حائل کوله شرقی نیز به اتمام رسیده است. دست اندرکاران اجرایی، عملیات احداث دال بتنی عرشه را به صورت بی‌وقفه دنبال می‌کنند و در عین حال کار اجرای شیب‌راه ورودی، نصب قرنیز و ایزولاسیون دیواره‌ها در جبهه شرقی در حال انجام است.  

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تیرهای برق، فیبرنوری، اشجار و لوله انتقال آب را از جمله معارضات و موانع تاسیساتی اجرای این پروژه برشمرد و با بیان آنکه معارضات بخش شرقی پل رفع شده و موانع تاسیساتی بخش غربی نیز به موازات پیشرفت عملیات اجرایی در این جبهه کاری جابجا خواهند شد، ابراز امیدواری کرد عرشه و رمپ غربی پل تقاطع شهید باقری- فرجام تا پایان سال تکمیل شوند.

به گفته شعبانی؛ پیشرفت عملیات اجرایی پل تقاطع غیرهمسطح شهید باقری- فرجام به مرز ۷۵ درصد رسیده و تلاش خواهد شد این تقاطع ترافیکی تا پایان بهار سال ۱۴۰۱ تحویل شهروندان شود.

۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
کد خبر: 15022

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =