تداوم کیفیت قابل قبول هوا در تهران

پس از گذشت دو روز از بارش باران در شهر تهران، کیفیت هوا در روز اول هفته (۱۳ آذر ۱۴۰۰) همچنان قابل قبول است. این اتفاق ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعت گذشته است.

به گزارش خبرنگار شهر، شنبه -۱۴ آذر ۱۴۰۰- کیفیت هوای پایتخت برابر با وضعیت قابل قبول و شاخص آن روی عدد ۷۸ قرار دارد. شهر تهران در هفته اخیر روزهای آلوده و ناسالمی را سپری کرد که با بارش باران در روز پنجشنبه، هوای شهر تهران برای ساعاتی در روز جمعه پاک شد.

طبق پیش‌بینی‌های شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، صبح روز شنبه کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

در طول روز به‌تدریج از تندی باد کاسته خواهد شد که پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با تداوم شرایط پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه هم‌زمان با ترافیک شامگاهی غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و به‌تبع آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

صبح روز یکشنبه (۱۴ آذر ۱۴۰۰) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها خواهد بود. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

همچنین با برقراری شرایط پایدار و سکون جو تا ساعات پایانی یکشنبه هم‌زمان با ترافیک شامگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که سبب تجمع آلاینده‌ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد خواهد شد.

۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
کد خبر: 15110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =