حمایت دادستان کل کشور برای رفع مشکلات شهرداری تهران با بانک مرکزی

در سومین روز از هفته قوه قضاییه حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور به همراه مناف هاشمی معاون شهردار تهران از شرکت واگن سازی تهران بازدید کرد و در جریان نحوه فعالیت، مشکلات و امکانات شرکت واگن سازی تهران قرار گرفت.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در جریان این بازدید با حضور در بخش‌های مختلف از نحوه فعالیت، مشکلات و امکانات شرکت واگن سازی تهران اطلاع حاصل کرد و اعلام کرد: قوه قضاییه آمادگی دارد در سالی که به نام «جهش تولید» نام گذاری شده در جهت رفع موانع و گره های موجود برای این شرکت قدم بردارد .

حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری با بیان اینکه صاحبان صنایع باید نیاز به تولیدات خارجی را کاهش دهند گفت: به همه صنایع میگوییم آنجا که رفع مشکلاتتان و باز کردن گره ای به دست قوه قضاییه محقق میشود دریغ نخواهیم کرد،  از زمانی که با دستور مقام معظم رهبری شورای عالی اقتصاد تشکیل شده است، همه توان خود را بر حمایت صنایع گذاشته ایم.

دادستان کل کشور در ادامه تاکید کرد: هیچ پرونده ی حقوقی و قضایی برای هر صنعت و مرکز پولی که مرتبط با اقتصاد کشور است معطل نخواهد ماند تا چرخه تولید با مشکل مواجه نشود و تمامی پرونده های قضایی صنایه به فوریت رصد خواهد شد که مانع تولید آنها نشود .

منتظری درادامه  گفت: برخی وظایف شاید در شرح وظایف قوه قضاییه نباشد،  اما آنجا که گره از مشکلات مردم و صنایع و در جهت افزایش تولیدات شان باشد به کمک دولت،  ورود خواهیم کرد. معوقات بانکی یکی از چالش های پیش روی صنایع است که میتواند چرخه تولید، صنعت و اقتصاد  کشور را به نابودی بکشاند، به عنوان عضو شورای پول و اعتبار بارها تاکید داشته و دارم  بدهی های بانکی صنایع و مراکز تولید نباید مخل ارایه خدمات دیگر و یا تعطیلی آن واحد شود. 

به گفته دادستان کل کشور بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار هیچ بانکی حق ندارد به خاطر معوقات یک موسسه تولیدی و یا اقتصادی، اقدامی مخل ارایه خدمات و یا تعطیلی آن واحد انجام دهد از اینرو آن بخش از مشکلات شهرداری که به بانک مرکزی باز میگردد را به عنوان عضوی از شورای مرکزی پول و اعتبار حتما پیگیری خواهم کرد. 

منتظری با بیان اینکه رویکرد ما در قوه قضاییه رفع موانع مالی و ارزی صنایع است ابراز امیدواری کرد: در جهت رفع مشکلات شهرداری با بانک مرکزی و رفع موانع تامین منابع مالی و زنده شدن اوراق مشارکت های سال ۹۷ و ۹۸ حمایت خواهیم کرد.

درخواست معاون شهردار تهران از دادستان کل کشور

سید مناف هاشمی در ادامه بازدید  دادستان کل کشور از شرکت واگن سازی شهر تهران ضمن قدردانی از اقدام مستقل قوه قضاییه و شخص دادستان کل کشور «حجت الاسلام محمد جعفر منتظری» و بازدید از شرکت واگن سازی شهر تهران تصریح کرد: بطور حتم عنایت ویژه و پیگیری قوه قضاییه نقش بسیار موثری در وصول مطالبات در بخش حمل ونقل و زنده شدن اوراق مشارکت سال ۹۷ و ۹۸ شهرداری تهران دارد.

معاون شهردار تهران ضمن ارایه گزارشی از توسعه حمل ونقل ریلی در پایتخت، تصریح کرد: خط ۶ و ۷ متروی تهران که  جنوب شرقی تهران را به غرب و شمال غرب تهران متصل میکند و ۷ منطقه تهران را پوشش میدهد  بیش از ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

او با بیان اینکه امکان بهره برداری از ۱۴ ایستگاه در خطوط  ۶ و ۷ مترو تا پایان سال وجود دارد،از مترو به عنوان یک مد حمل ونقلی ایمن و پاک یاد کرد و گفت: معتقدم پیش‌نیاز تحقق شهر پاک، دستیابی به حمل‌ونقل عمومی پاک است که در حال حاضر ، بیش از ۲ میلیون مسافر از مترو استفاده میکنند که در صورت بهره برداری از ۱۴ ایستگاه از خط ۶ و ۷ مترو، تا پایان سال جاری میزان جابه جایی مسافران در خطوط مترو به ۳ میلیون مسافر خواهد رسید .

هاشمی سیاست های شهرداری تهران برای دستیابی به هوای پاک و مدیریت ترافیک را، گسترش زیرساخت های حمل و نقل عمومی اعلام کرد و گفت: با گسترش زیرساخت های سیستم حمل و نقل عمومی ، مردم  نیز در سفرهای درون شهری خود از اتوبوس، مترو و تاکسی استفاده می کنند.

معاون شهردار تهران از دادستان کل کشور خواست به منظور توسعه حمل ونقل عمومی نگاه ویژه ای بر وصول مطالبات شهرداری از دولت و در عین حال زنده شدن اوراق مشارکت سال ۱۳۹۷ از بانک آینده و تامین اوراق مشارکت سال ۹۸ داشته باشند.

۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
کد خبر: 1587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =