فاز نخست ساخت نیروگاه خورشیدی در سرخه حصار آغاز می شود

شهر: برای تامین برق پروژه های تعریف شده در مجموعه سرخه حصار جهت تبدیل این مجموعه به قطب گردشگری شرق تهران، نیروگاه خورشیدی در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع و با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان ساخته می شود.

مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه ۱۳ درباره ساخت نیروگاه خورشیدی در این منطقه به شهر گفت: با توجه به اینکه مجموعه سرخه حصار قرار است به قطب گردشگری شرق تهران تبدیل شود این نیروگاه در سرخه حصار ساخته می شود. با توجه به تعداد پروژه هایی که برای قطب گردشگری تعریف شده یکی از زیرساخت های لازم برای اجرای این پروژه ها تامین برق آنهاست، به همین دلیل بحث ایجاد نیروگاه خورشیدی در دستور کار قرار گرفت تا برق بخش اعظمی از این پروژه ها را تامین کند.

او با اشاره به اینکه ساخت نیروگاه خورشیدی جزء پروژه های قطب گردشگری سرخه حصار تحت عنوان «پارک انرژی» است که امسال کلید می خورد، افزود: قراردادهای بالای ۴۰۰ میلیون تومان باید در مناقصه مطرح شود. بر این اساس،  در حال تهیه اسناد برای آگهی مناقصه ساخت نیروگاه خورشیدی هستیم که قرار است مدیران اداره کل محیط زیست شهرداری تهران هفته آینده در بازدیدی این اسناد را بررسی و تایید کنند.

رحمان زاده با بیان اینکه برآورد هزینه ساخت این نیروگاه بالای یک میلیارد تومان است، عنوان کرد: ساخت این نیروگاه در چند فاز و تا تولید دو مگاوات برق  پیش می رود که در مجموع به ۳.۵ هکتار زمین نیاز دارد. فاز اول ساخت آن در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع با توان تولید ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلووات برق شروع خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۳ در پایان یادآور شد: دو پروژه دیگر در نزدیکی محل ساخت نیروگاه در بوستان جنگلی سرخه حصار در مراحل اولیه اجرا وجود دارند که ساخت نیروگاه در امتداد اجرای سایر پروژه های مجموعه سرخه حصار انجام خواهد شد.

 خبرنگار: علی سی پی

۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
کد خبر: 1640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =