ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردمی در راستای رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی

صادقی گفت: حاکمیت به این نتیجه رسیده است که برای تحقق اهداف، مردم می‌توانند نقش آفرینی کنند و نقش حلقه‌های میانی با مشارکت مردم برای حل مسائل اجتماعی، فرهنگی و .... در شهر تهران بسیار موثر می‌باشد.

به گزارش خبرنگار شهر، معصومه‌سادات صادقی قائم مقام حوزه‌های عملیه خواهران استان تهران در نخستین رویداد ریحان شهر که صبح امروز -دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰- برگزار شد، یکی از بزرگترین نعمت‌های شهر تهران را وجود شهروندان آن عنوان کرد و گفت: هنوز به مولفه شهر شکر نرسیده‌ایم، چرا که از این نعمتی که خداوند اعطا کرده است، به درستی استفاده نکرده‌ایم.

 او به فعالیت‌های گروه‌های مردم نهاد اشاره کرد و افزود: یکی از مولفه‌هایی که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره کردند، استفاده از منابع انسانی بود که زنان و جوانان یکی از این منابع هستند و پس از آن نیز که جلسه‌ای با دانشجویان داشتند، در آنجا اشاره فرمودند که برای اینکه بیانیه گام دوم انقلاب محقق شود به حلقه‌های میانی نیاز داریم.  

صادقی گفت: حتی حاکمیت به این نتیجه رسیده است که برای تحقق اهداف، مردم می‌توانند نقش‌آفرینی کنند و حلقه‌های میانی می‌توانند با مشارکت مردم برای حل مسائل اجتماعی، فرهنگی و .... در شهر تهران بسیار موثر باشند.

به گفته قائم مقام حوزه‌های عملیه خواهران استان تهران، حوزه‌های علمیه با داشتن ۵۴ حوزه در شهر تهران، ۴ حوزه در استان تهران و ۹ هزار دانش آموخته و ۶ هزار طلبه در حال تحصیل در مقاطع مختلف به عنوان حلقه میانی در کنار تشکل‌ها، آماده کمک هستند که بتوان در رویداد ریحان شهر کمکی کرده باشیم که به مدینه فاضله‌ای که در قرآن به ما توصیه شده است، برسیم.  

صادقی، کنشگری را در بهبود وضعیت جامعه بسیار موثر دانست و توضیح داد: برای داشتن شهری که دوستدار بسیاری از مولفه‌هایی باشد که برای انسانیت تدوین شده مانند؛ شهر دوستدار خانواده، دوستدار محیط‌زیست، دوستدار الفت و محبت میان یکدیگر و... باید به حلقه‌های میانی و منابع انسانی و نعمت شهروندان توجه کرد.

 انتهای پیام/                                                                                                                                                                                              

۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
کد خبر: 16580

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =