اجرای سیستم بهای تمام شده در تمام مناطق تهران برای شفافیت مالی

مدیرکل امور مالی و ذی حساب شهرداری تهران از پیاده سازی کامل سیستم بها تمام شده در تمام مناطق تهران، برای شفافیت مالی و نظارت بر بودجه ها خبر داد.

به گزارش شهر محمدرضا زارعلی مدیرکل امور مالی و ذی حساب شهرداری تهران، در خصوص پیاده سازی کامل سیستم بهای تمام شده خدمات در شهرداری تهران گفت: سیستم بها تمام شده از سال ۹۰ با تلاش شورای شهر و شهرداری تهران آغاز راه اندازی شد. در حال حاضر نیز با تاکید معاون مالی شهرداری تهران، سیستم بها تمام شده خدمات در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران به طور کامل پیاده سازی شده است.

وی تصریح کرد: در آینده‌ای بسیار نزدیک نیز این سیستم را در سطح سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران پیاده سازی خواهیم کرد.

زارعلی این اقدام را گامی مهم در راستای شفافیت مالی شهرداری تهران دانست و بیان کرد: این اقدام گامی بزرگ در راستای ایجاد شفافیت در قیمت گذاری خدمات و کاهش هزینه‌ها در شهرداری تهران است و امروز این آمادگی را داریم که نرخ و فهرست بها خدمات خود را در سطح مناطق به طور شفاف و واقعی داشته باشیم.

وی با اشاره بر سایر مزایای این طرح توضیح داد: از دیگر مزایای اجرای این سیستم این است که با پیاده سازی آن، بودجه ریزی مبتنی بر عملیات نهایی خواهد شد. در واقع بودجه ریزی بر اساس مقادیر و ریزمتر و احجام انجام خواهد شد.

مدیرکل امور مالی و ذی‌حساب شهرداری تهران ادامه داد: این فرآیند پایان مغایرت میان روند بودجه ریزی و حوزه اجرای عملیات و آغازی بر بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد قابل رصد و احصا است.

منبع : مهر

انتهای پیام/

۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
کد خبر: 16683

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =