ایجاد تحول از راه علمی و استفاده از تجارب قبلی امکان‌پذیر است/ برخورد با افرادی که در گذشته حقوق شهر و شهروندان را تضییع کردند

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با تاکید بر اصلاح ساختارهای معیوب، رویه‌ها و فرآیندها در خدمت رسانی هر چه بهتر به شهروندان خاطرنشان کرد: در بعضی از بخش‌ها به هم ریختگی و ناهماهنگی‌هایی وجود دارد که قابل اصلاح بوده و باید مورد توجه قرارگیرد چرا که از راه علمی، استفاده از تجارب گذشته و مدیریت مناسب می‌توانیم تحول ایجاد کنیم .

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ داود گودرزی، به همراه معاون امور مناطق سازمان بازرسی ضمن حضور در جلسه شورای معاونان و مدیران منطقه۱۳ و بررسی مسائل و موضوعات شهری، از پروژه های شاخص این منطقه بازدید کرد.

 رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در نشست با شهردار منطقه بر ارائه خدمات بیشتر، بهتر، ملموس تر، ارزان تر و سریع تر به مردم تاکید کرد و افزود: فلسفه تشکیل حکومت اسلامی در خدمت به مردم و ایجاد زمینه رشد معنوی است و دغدغه شهردار تهران هم تلاش برای برخورداری حداکثری شهروندان از امکانات شهری است، لذا باید از تجربیات ۴۲ سال خدمت در اصلاح امور استفاده کنیم و با ایجاد اشتراک ذهنی، به صورت یکپارچه فعالیت خود را ادامه دهیم.

 او با تاکید بر اصلاح ساختارهای معیوب، رویه‌ها و فرآیندها در خدمت رسانی هر چه بهتر به شهروندان خاطرنشان کرد : در بعضی از بخش‌ها به هم ریختگی و ناهماهنگی‌هایی وجود دارد که قابل اصلاح بوده و باید مورد توجه قرارگیرد چرا که از راه علمی، استفاده از تجارب و مدیریت مناسب می‌توانیم تحول ایجاد کنیم .

 گودرزی با بیان اینکه یکسری فعالیت‌ها و دستورالعمل‌ها از قبیل محله محوری، مسجد محوری و ... وجود دارد که از سوی شهرداری تهران به مناطق ابلاغ می شود، گفت: مدیران در مناطق و نواحی می‌بایست در طراحی این فعالیت‌ها نقش آفرین باشند و با ارائه ایده و نظرات خود اینگونه موارد را هر چه بهتر به مرحله اجرا بگذارند و ضمن دیدار و آشنایی با اقشار مختلف مردمی ، مشارکت حداکثری مردم را در این طرح‌ها و برنامه‌ها جلب کنند.

او با تاکید بر اداره شهر به صورت هوشمند و آماده سازی بستر مربوط به آن اظهار کرد: شناسایی گلوگاه‌های فساد و سالم سازی محیط اداری از اولویت‌های بازرسی است و ما در کنار آنکه ریسک انجام فساد در آینده را بالا می‌بریم، به گذشته هم خواهیم پرداخت و با افرادی که با عملکردشان حقوق شهرداری و شهروندان را تضییع کرده‌اند برخورد می کنیم.

 محمدهادی علی احمدی، شهردار منطقه ۱۳ نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات منطقه گفت: برنامه‌ها و پروژه‌های منطقه در سه قالب کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی و با جدیت پیگیری می شود .

او با اشاره به وضعیت درآمدی منطقه افزود: درآمد شهرداری منطقه۱۳ نسبت به چند ماه گذشته با رشد همراه بوده که منجر به تحقق ۱۰۲ درصدی بودجه درآمدی منطقه شده و تلاش می کنیم  که این روند تا پایان سال جاری ادامه یابد .

احمدی تصریح کرد: خوشبختانه منطقه ۱۳ در زمینه پیشرفت پروژه ها و  همچنین سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ جایگاه و رتبه مناسبی دارد که امیدوارم با تداوم این روند عملکرد منطقه بهبود پیدا کند .

 شهردار منطقه اضافه کرد: اهتمام جدی در برخورد با تخلفات و ساخت و ساز های غیر مجاز وجود دارد و آراء مربوط به آن اجرا شده و عوامل نظارتی در نواحی چهارگانه و حریم به طور مداوم در سطح محدوده گشت زنی دارند و با تخلفات صورت گرفته و سود جویی افراد مختلف مقابله می کنند.

او  گفت : قرارگاه جهادی با محوریت طرح انضباط شهری و رفع سد معبر  تشکیل شده است که همکاری و هماهنگی لازم با نهادها و سازمان های مربوطه ازجمله فاتب ، دادستانی و پلیس راهور  برای پیشبرد امور و خدمت رسانی هر چه بهتر به شهروندان انجام می شود .

احمدی خاطرنشان کرد : جا به جایی تیر های برق معارض  در دو مرحله در سال جاری و آینده در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه ۱۳ پروژه مسجد علی اکبر(ع) ، سوله بحران ، پردیس مهر ، احداث پارکینگ های درب اول و سوم بوستان سرخه حصار ، مرمت معبر سنگی بوستان نرگس سرخه حصار و ایجاد مسیر دوچرخه سواری را از پروژه های میان مدت منطقه برشمرد که تعدادی از آنها پیشرفت مناسبی داشته و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد .

 احمدی افزود: توافق برای آزادسازی اراضی ساصد و دوشان تپه ، پروژه های قطب گردشگری شرق تهران،  تعیین تکلیف پایانه شرق جدید و راه اندازی کارخانه آسفالت،  پروژه mrf ، تعریض خیابان پیروزی و ساماندهی مجموعه بازارچه شهرستانی از برنامه های بلند مدت منطقه است که در دست پیگیری است .

پس از بازدید از پروژه های عمرانی، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با همراهی شهردار منطقه۱۳ به دیدار  خانواده شهید سید جعفر میر باقری رفتند و از مادر این شهید بزرگوار تقدیر کردند .

۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
کد خبر: 16689

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =