افزایش درآمد و کاهش هزینه مهم‌ترین استراتژی معاونت حمل‌ونقل است

جلسه شورای مدیران عامل و مدیران کل حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به ریاست سید مجتبی شفیعی در ساختمان این معاونت برگزار شد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید مجتبی شفیعی معاون شهردار تهران در جلسه شورای مدیران این معاونت، بیان کرد: نباید دچار روزمرگی، امور جاری و کارهای کلیشه‌ای شویم. باید روی پروژه‌های شاخص حمل و نقل و ترافیک تمرکز کنیم.

معاون شهردار تهران با تاکید بر این که افزایش درآمد و کاهش هزینه به عنوان استراتژی مهم ما خواهد بود، افزود: توجه به موضوع مدیریت هزینه، بسیار مهم است. همواره بودجه‌ریزی‌ها بر مبنای هزینه‌ها بوده و باید به بخش درآمدزایی‌ توجه بیشتری کنیم. 

شفیعی عنوان کرد: در طراحی و ساخت و تامین تاسیسات و تجهیزات باید مدیریت هزینه کرده و هزینه‌ها را کم کنیم و هزینه‌های تشریفاتی و زائد را کاهش دهیم. 

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری با اشاره به ضرورت طراحی جدید برای مدیریت هزینه‌ها، افزود: در کلیه فرایندها از جمله ساخت مترو، طراحی ایستگاه‌ها و تامین تجهیزات باید در راستای کاهش هزینه‌ها بازنگری کنیم. 

او با اشاره به تاکید شهردار تهران بر درآمدزایی حوزه‌ها، گفت: ایجاد فضاهای تجاری در شهر زیرزمینی توجیه اقتصادی زیادی دارد. در حوزه حمل و نقل و ترافیک باید طرح‌هایی که ماهیت درآمدزایی داشته باشد را طراحی و اجرا کنیم و از ظرفیت بخش خصوصی به صورت مشارکتی برای درآمدزایی‌ استفاده کنیم. 

شفیعی با اشاره به ضرورت برطرف کردن اشکالات فرایندی در مدیریت اداری بیان کرد: باید از پرسنل مجموعه، به نحو بهتری بهره‌مند شویم. همه باید احساس مسئولیت کاری داشته باشند و کارمندسالاری، جوابگو نیست. همه پرسنل را نباید همسان ببینیم، بانک اطلاعاتی نیروی انسانی را باید بازنگری کنیم و از نیروهایی که در سایه قرار گرفته اما توانمندی دارند استفاده کنیم. 

معاون شهردار تاکید کرد: مطابق فرمایش رهبری باید رویکرد نزدیک شدن به مردم را سرلوحه کارمان قرار دهیم. استراتژی شهردار هم همین است. باید افکار طاغوتی را از تفکر مدیریتی‌مان دور کنیم و خدمتگزار مردم باشیم. 

او افزود: در حوزه کاری ما که ارتباط مستقیم با مردم دارد، می‌توانیم اثربخش باشیم. باید سرکشی‌های ناگهانی و حضور در بین مردم را استراتژی کاری خودمان قرار دهیم.

انتهای پیام 

۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
کد خبر: 16727

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =