فعال‌سازی کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بحران شهر تهران

جلسه مشترک سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و مدیر شبکه پنج سیما با هدف بررسی فعالیت کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، علی نصیری با اشاره به مصوبات آخرین جلسه ستاد مدیریت بحران پایتخت که با حضور وزیر کشور برگزار شد،گفت: یکی از مصوبات این جلسه احیای کارگروه‌های ۱۴‌گانه بود که این کارگروه‌ها فعال شده و در نتیجه برنامه‌ریزی برای فعالیت کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است.

او با تاکید بر ساختارهای قانونی مدیریت بحران و تشکیلات موجود، به تفویض اختیار وزیر کشور به شهردار تهران برای مدیریت بحران پایتخت به عنوان یکی از تصمیمات کلیدی در این زمینه اشاره کرد که متاثر از آن فعالیت کارگروه‌های تخصصی بار دیگر به روال منظم خود بازگشته و نتایج مفید و موثری برای شهروندان به دنبال خواهد داشت.

نصیری از مدیران شبکه پنج به واسطه نقشی که طی سال‌های گذشته در حوزه مدیریت بحران ایفا کرده‌اند تشکر کرد و یادآور شد: نظر جمعی بر این است که مدیریت کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بحران تهران همچنان در اختیار این شبکه باشد.

او افزود: با رسیدن به درک مشترک در حوزه مدیریت بحران می‌توانیم نقش تاثیرگذاری در شهر تهران و افزایش آمادگی شهروندان داشته باشیم. برای رسیدن به این درک مشترک نیز می‌توان جلسه‌ای با حضور شهردار تهران و رئیس سازمان صدا و سیما برگزار کرد.

نصیری در ادامه با اشاره به اهمیت آموزش رسانه‌ها در قالب فعالیت‌های کارگروه اطلاع‌رسانی، این آموزش‌ها را مفید ارزیابی کرد و با بیان این که در هنگام وقوع زلزله شهروندان نقش موثری در امدادرسانی اولیه ایفا خواهند کرد، گفت: با کمک رسانه‌ها باید مردم را آگاه کنیم تا دچار ترس نشوند و بتوانند آمادگی خود را حفظ کنند.

در ادامه این جلسه، سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما با اشاره به فعالیت‌های انجام گرفته پیشین در قالب کارگروه اطلاع‌رسانی، بر اهمیت تصمیم‌گیری‌های این کارگروه تاکید کرد و یادآور شد: تا محتوای آماده شده در زمینه اطلاع‌رسانی به برنامه آموزشی تبدیل نشود ، نمی‌توان تاثیرگذار بود.

 او افزود: آموزش موضوعی جدی است که باید برنامه‌ریزی ویژه ای برای آن صورت گیرد و مستمر و ادامه دار باشد.

در این جلسه که با حضور مدیران شبکه پنج و مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت بحران برگزار شد، زهیر صباغ‌پور مدیر روابط عمومی سازمان گزارشی از شرح وظایف این کارگروه ارائه و از بروزرسانی این وظایف خبر داد.

او گفت: باید جلسه کارگروه برگزار شود تا این شرح وظایف را تصویب کنیم و با امضای شهردار تهران آن را به اعضای کارگروه ابلاغ کنیم.

او از سطح‌بندی و نحوه اطلاع‌رسانی در هنگام وقوع بحران به عنوان یکی از وظایف اصلی این کارگروه نام برد.

در ادامه این نشست، علی مهرگان مدیر طرح و برنامه شبکه پنج سیما نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در قالب فعالیت‌های کارگروه اطلاع‌رسانی و تولید برنامه‌هایی با موضوع مدیریت بحران، از تصویب دستورالعمل فعالیت کارگروه و تعیین سخنگو به عنوان بخشی از اقدامات پراهمیت کنونی نام برد.

بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت رسانه‌ها و شناسایی ظرفیت‌های موجود در حوزه رسانه‌های مکتوب ،دیداری، شنیداری و دیجیتالی،  ایجاد ساختار اطلاع‌رسانی برای انعکاس فعالیت‌های انجام شده پیش از وقوع بحران و ترسیم ساختار ستاد خبری بر اساس انتشار سریع و صحیح اخبار در هنگام وقوع بحران بخشی از مهمترین موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴
کد خبر: 16880

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =