همکاری شهرداری تهران و UNDP برای تشویق شهروندان به تفکیک پسماند در مبدا

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند بر همکاری با برنامه عمران سازمان ملل متحد به منظور ارتقای مدیریت پسماند شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، در نشستی که با حضور مدیران  عامل شرکت های تترا پک، نسله و هایپراستار و مدیران سازمان پسماند و نمایندگان برنامه عمران سازمان ملل متحد برگزار شد، بر لزوم گسترش تعاملات سازنده برای ارایه خدمات بهتر به شهروندان تاکید شد.

محمد مهدی عزیزی، مدیرعامل سازمان در این نشست با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای آموزش و اطلاع‌رسانی درخصوص طرح جامع و سند تحول مدیریت پسماند گفت: تفکیک از مبدا، کاهش تولید پسماند و ارتفاء فرهنگ شهروندی در این زمینه، یکی از بخش های سند تحول مدیریت پسماند شهر تهران است که در همین راستا، این سازمان ضمن آموزش و فرهنگ سازی به طور مستمر و ارتقا مشارکت مردمی در حوزه تفکیک در مبدا، همواره ابزار و تجهیزات اجرایی در این زمینه را به کار می گیرد.

او در ادامه ضمن درخواست انتقال دانش، تجربه و ارائه تجهیزات مدیریت بهینه پسماند از سوی برنامه عمران سازمان ملل متحد (UNDP) به این سازمان افزود: به منظور هماهنگی و در راستای  سند همکاری سازمان مدیریت پسماند با برنامه عمران ملل متحد(UNDP) و با توجه به اینکه تفکیک پسماند و انتقال مخازن زباله به مبادی تولید یکی از محورهای این همکاری  بوده، این سازمان مصمم به اجرای پروژه ها و فعالیت های  تعاملی با برنامه عمران ملل متحد در همین خصوص است.

عزیزی در ادامه از آمادگی سازمان پسماند برای همکاری و تعامل با سه شرکت بزرگ تترا پک، نسله و هایپراستار خبر داد.

او ضمن ابراز خرسندی از حضور  این سه شرکت در این نشست، استقرار غرف مدرن پسماند خشک به همراه آموزش توسط اپراتور را از  جمله روش های پیشنهادی در خصوص نحوه این تعامل اعلام کرد.

عزیزی با اشاره به بوستان ها ، ایستگاه های مترو، میادین میوه و تره بار و فروشگاه های بزرگ به عنوان اماکن هدف جهت  آموزش و فرهنگ سازی در زمینه تفکیک در مبدا اظهار داشت: این طرح  قرار است بصورت پایلوت با در اختیار قرار دادن دو دستگاه آر وی ام به  شرکت هایپراستار و ایجاد تعامل دوجانبه بین سازمان و شرکت های هایپر استار، نسله و تترا پک انجام شود.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به تاثیر اجتماعی ترغیب سه شرکت مذکور در تفکیک پسماند از مبدا گفت: این سه شرکت برنامه ای تنظیم می کنند که شهروندان پس از تحویل پسماند خشک امکان خرید در هایپر استار و  محصولات نسله یا محصولات دارای بسته بندی تترا پک را داشته باشند. البته نشست های کارشناسی برای اجرایی کردن این موضوع بین سازمان پسماند، UNDP و سه شرکت مذکور برگزار خواهد شد.

انتها پیام

۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴
کد خبر: 17064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =