برای راهیابی پرچم ایران به زندگی مردم باید همه دست به دست هم بدهند

اسدالله فقیهی، نگارگر گفت که راهیابی پرچم ایران به متن زندگی مردم نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و برای تحقق آن باید همه دست به دست هم بدهند.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرتهران، اسدالله فقیهی گفت: ملت ایران از جمله ملت هایی با تمدن کهن است و از دوره باستان تاکنون پرچم داشته اند و پرچم یکی از مهم ترین نشانه های ملی گرایی ایرانی ها به شمار می رود.

او افزود: اما متاسفانه در ایران آن گونه که باید پرچم در شئون مختلف زندگی مردم جای ندارد و بیشتر از پرچم در مراسمی که جنبه های هیجانی دارند، استفاده می کنند.

او افزود: در ایران برای راه یابی پرچم به متن زندگی مردم فرهنگ سازی نشده است.

این نگارگر با اشاره به نقش رسانه ملی برای فرهنگ سازی در این زمینه گفت: تجربه ثابت کرده رسانه ملی نمی تواند در این زمینه تاثیر گذار باشد و برای راه یابی پرچم به زندگی مردم همه باید دست به دست هم بدهند.

فقیهی درباره برگزاری رویداد فرهنگی «پرچم ایران بالاست»، گفت: برگزاری این رویداد براساس نیازی که در جامعه احساس می شود، از سوی موسسه فرهنگی ماهد شکل گرفته است و امیدوارم این رویداد دستاورد خوبی برای ارایه ملی داشته باشد.

او ادامه داد: برای این که بتوانیم محصولی تولید کنیم باید به نیازهای سفارش دهنده، جامعه مصرف کننده و نیاز بازار توجه کنیم.

این نگارگر افزود: بردن پرچم به متن زندگی مردم یک کار فرهنگی است و بی شک اگر محصول خوبی تولید شود مورد استقبال مردم قرار می گیرد. امیدواریم بزودی محصولات تولید شده در این رویداد به بازار راه یابد و به دست مردم برسد.

«رویداد فرهنگی پرچم ایران بالاست» با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران و حوزه هنری استان تهران و موسسه فرهنگی ماهد از ۲۹ دی ماه تا اول بهمن ماه در خانه طهران (اتحادیه) برگزار می شود.

انتهای پیام

۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸
کد خبر: 17073

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =