رعایت قانون و نظارت بر مصوبات از مهمترین وظایف ما محسوب می‌شود

رئیس کمیته منابع انسانی شورای شهر تهران گفت: رعایت قانون و نظارت بر مصوبات شورای شهر یکی از مهمترین وظایف ما است. مقام معظم رهبری هم وقتی می‌خواهد در مورد شوراها صحبت کند، اولویت‌بندی را به این شکل می‌کند که نظارت، هدایت و حمایت؛ یعنی جنبه نظارتی‌مان بر جنبه هدایت و حمایتمان می‌چربد. 

به گزارش شهر، ناصر امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران یکشنبه- ۳ بهمن ۱۴۰۰- در چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گفت: رعایت قانون و نظارت بر مصوبات شورای شهر یکی از مهمترین وظایف ما است. مقام معظم رهبری هم وقتی می‌خواهد در مورد شوراها صحبت کند، اولویت‌بندی را به این شکل می‌کند که نظارت، هدایت و حمایت؛ یعنی جنبه نظارتی‌مان بر جنبه هدایت و حمایتمان می‌چربد. 

رئیس کمیته منابع انسانی شورای شهر تهران ادامه داد: باید اجازه ندهیم این جنبه لغو شود. متولی باید حرمت امام‌زاده را نگه دارد. بند یک ماده ۷۱ قانون شوراها انتخاب شورا است، بند ۲ دیدن نارسایی‌ها، اشکالات شهر و منعکس کردن به مسئولین است. بند ۳، نظارت بر حسن اجرای مصوبات شورا و طرح‌های مصوب در امور شهرداری است که به عنوان مهمترین وظیفه شورا است. اگر شورا حساسیت لازم را در این مورد نداشته باشد نمی‌توانیم از کسی توقع داشته باشیم و خودمان باید این را رعایت کنیم. 

امانی اضافه کرد: تاکنون سه‌بار در جلسات علنی بنده و بقیه اعضا و بارها در جلسات هم‌اندیشی با شهردار تهران درباره ضرورت رعایت مفاد اساس‌نامه سازمان‌های شهرداری به ویژه در انتصاب مدیران عامل‌شان تذکر دادیم. دوستان گفتند اشتباه شده و سرپرست گذاشته و دو سه مورد را اینگونه توجیه کردند. ضمن این که با امضای آقای چمران به شهردار تهران تذکر داده شده اما هنوز جوابش نیامده است. هرچند برای یکی از آن سه مورد هم اخیرا حکم مدیرعاملی زدند اما دیروز دوباره مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار منصوب شده در حالی که بند «ه» ماده ۱۴ اساس‌نامه سازمان میادین میوه و تره‌بار درباره مدیرعامل سازمان این‌گونه می‌گوید؛ یکی از وظایف هیات مدیره انتخاب مدیرعامل است. انتخاب یک نفر از شاغلان رسمی شهرداری تهران و یا با سابقه فعالیت حداقل ۸ سال سابقه کار قراردادی در شهرداری تهران که این تصریح شده است. 

او گفت: دیروز یک نفر را به عنوان مدیرعامل انتخاب کردند که حتما انسان شایسته و باتجربه‌ای است و در این شکی نداریم و پستی که به او دادند به کار قبلی او هم ارتباط دارد، اما شرایط مصرح در این اساس‌نامه را ندارد؛ یعنی نه کارمند رسمی شهرداری است و نه هشت سال سابقه کار در شهرداری تهران را دارد. درباره سه مورد قبلی هم هیچ تذکری ندادم و دیگران تذکر دادند. این مورد بعد از سه بار تکرار برای بار چهارم دارد رخ می‌دهد. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: « اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی/ برآورند غلامان او درخت از بیخ » یعنی مدیرعاملی که خودش بر مبنای این اساس‌نامه انتخاب نشده باشد، توقع نداریم که اساس‌نامه را داخل سازمان رعایت کند. اگر این باب شود در شهرداری و شورا هیچ سنگی روی سنگ بند نمی‌شود و خواهش می‌کنم این تذکر را رعایت کنید. 

انتهای پیام/

۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
کد خبر: 17123

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =