اثربخشی واکسن «پاستوکووک» بر اُمیکرون / تحویل محموله جدید «پاستوکووک پلاس»؛ هفته آتی

رییس انستیتو پاستور ایران با اعلام اثربخشی واکسن «پاستوکووک» (تولید مشترک انستیتوپاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا) بر واریانت اُمیکرون کووید ۱۹، گفت: هفته آتی محموله پاستوکووک پلاس تحویل استان‌ها خواهد شد، اما تاکید بر آن شده که منحصرا به افرادی که قبلا واکسن پاستوکووک را دریافت کرده‌اند، تزریق شود.

به گزارش شهر، علیرضا بیگلری رییس انستیتو پاستور ایران، درباره وضعیت مصرف و تولید واکسن پاستوکووک در کشور، گفت: واکسن پاستوکووک تنها واکسن داخلی است که در حال حاضر مجوز استفاده در کودکان را نیز دارد که در دو نوبت با فاصله یک ماه به گروه‌های سنی زیر ۱۸ سال تزریق می‌شود.

بیگلری گفت: در عین حال در افراد بالاتر از ۱۸ سال واکسن یادآور این واکسن بنام پاستوکووک پلاس با فاصله یک ماه به عنوان دز سوم تزریق می‌شود.

پاستوکووک تنها واکسن دارای دز یادآور در دنیا<

وی با بیان اینکه حدود ۱۵ میلیون دز از این واکسن در اختیار وزارت بهداشت است، افزود: پاستوکووک پلاس تنها واکسن کوید-۱۹ دنیاست که اساسا با هدف تزریق به عنوان دز یادآور طراحی و تولید شده است. همچنین از آنجایی که می‌تواند به عنوان دز یادآور سایر واکسن‌ها نیز استفاده شود، با استقبال بسیار زیاد و گسترده مردمی مواجه شده که نشانگر کیفیت این واکسن و اعتماد یکصد ساله مردم به واکسن‌های تولیدی انستیتو پاستورایران است.

اثرگذاری پاستوکووک بر اُمیکرون

بیگلری ادامه داد: اکنون هم که مشخص شده این واکسن بر روی واریانت اُمیکرون موثر است، قطعا درخواست‌ها برای تزریق آن بسیار افزون‌تر خواهد شد. در عین حال واکسن تحویلی پاستوکووک پلاس به عنوان دز یادآور به افرادی نیز تزریق می‌شود که سایر واکسن‌ها مانند سینوفارم را دریافت کرده‌اند.

تحویل محموله جدید پاستوکووک پلاس؛ هفته آتی

وی با بیان اینکه بدیهی است برای بیش از ۶۰ میلیون نفر که واکسن‌های متفرقه از جمله سینوفارم را تزریق کرده‌اند، امکان تامین پاستوکووک پلاس وجود ندارد، گفت: هفته آتی محموله پاستوکووک پلاس تحویل استان‌ها خواهد شد، اما تاکید شده که بدلیل در اولویت قرار داشتن کسانی که در نوبت های قبل واکسن پاستوکووک را دریافت کرده‌اند، منحصرا به این افراد تزریق شود.

رییس انستیتو پاستور ایران گفت: البته برای کودکان پاستوکووک تزریق می‌شود و پاستوکووک پلاس نیاز نیست. خوشبختانه واکسن پاستوکووک به وفور در کشور وجود دارد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
کد خبر: 17448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =