درختان مجتمع های مسکونی منطقه ۲ شناسنامه دار می شوند

مراسم پلاک کوبی درختان مجتمع مسکونی باغ بهشت با حضور زهرا نژاد بهرام،عضو شورای اسلامی شهر تهران، رسول کشت پور،شهردار منطقه و جمعی از معاونین و مدیران منطقه ۲ برگزارشد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، رسول کشت پور،شهردار منطقه  دو دراین مراسم از اجرای طرح پلاک کوبی در تمامی مجتمع های مسکونی بزرگ منطقه خبردادو گفت: مدیریت منطقه ۲ با استناد به  تبصره ۳ ماده ۱۱ قانون  حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران، حفاظت و صیانت از فضای سبز و باغات را  با اجرای طرح پلاک کوبی  و شناسنامه دار شدن درختان در دستور کار خود قرار داد.
او از آغاز اجرای طرح پلاک کوبی در مجتمع های مسکونی بزرگ منطقه خبر دادو افزود: با انعقاد تفاهم نامه  بین شهرداری منطقه و هیات مدیره مجتمع مسکونی باغ بهشت، پلاک کوبی بیش از ۱۲ هزار اصله درخت این مجتمع آغاز شد و اجرای این طرح در سایر مجتمع های مسکونی بزرگ در دستور کار منطقه قرار دارد.
شهردار منطقه دو  افزود: درختان بخش زنده‌ای از اکوسیستم شهری محسوب می‌شوند که علاوه بر آثار زیست محیطی و ایجاد هوای پاک، می تواند در زیبایی و تلطیف محیط شهری  تاثیر گذار باشد، از این رو هویت بخشی به درختان می‌تواند تأثیر بیشتر و مضاعفی بر حفاظت از درختان بگذارد.
او با اشاره به اینکه حفاظت از فضای سبز در آموزه های دینی تاکید شده است، گفت: با اجرای طرح پلاک کوبی، ضمن شناسنامه دار شدن درختان، امکان پایش و نظارت از طریق سامانه GIs فراهم می شود.
زهرا نژاد بهرام ،عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران نیز در این مراسم  طرح شناسنامه دار شدن درختان را اقدامی ارزشمند برای حفاظت از فضای سبز و باغات برشمرد و گفت: حفاظت از فضای سبز، علاوه بر و ظیفه سازمانی، یک وظیفه انسانی است.
او قوانین مصوب شورای اسلامی شهر و نظارت اجتماعی توسط نهادهای مردمی دواصل مهم در حفاظت از منابع طبیعی برشمرد و افزود: طرح پلاک کوبی درختان، پاسخی مثبت به نظارت اجتماعی شهروندان در حفاظت از محیط زیست است  و امید می رود  با ترویج این اقدام ارزشمند ، شاهد اتفاقات خوب در حفظ و توسعه فضای سبز شهر تهران باشیم.
عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: امروز به دلیل خشکسالی و همچنین کم توجهی هایی که در گذشته صورت گرفته شاهد از بین رفتن باغات شهر تهران هستیم و  برهمین اساس شورای اسلامی شهر تهران و مدیریت شهری با  اهتمام جدی  بحث حفاظت ازباغات و فضای سبز شهر تهران را مورد توجه قرار داده است.

۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
کد خبر: 1773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =