احیای قنات سلیمانیه در منطقه ۱۳

شهردار منطقه ۱۳ از اتمام عملیات مرمت و بازسازی قنات سلیمانیه در خیابان ۲.۳۱ نیروی هوایی خبر داد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمد هادی علی احمدی از قنات ها به عنوان میراث بر جای مانده از گذشتگان نام برد و گفت: قنات ها علاوه بر آنکه به دلیل پیشینه تاریخی ارزشمندشان در زمره میراث ملی قرار دارند، به جهت سازگاری با محیط طبیعی نیز رکن اصلی برای سلامت سرزمین به حساب می آیند.
او با بیان  اینکه با توجه به مزیت های مسلم قنات در سازگاری با طبیعت، لازم است به حفظ آنچه از گذشتگان رایگان به دست ما رسیده است اقدام کنیم، افزود:از این رو حمایت و حفاظت از قنوات باید در اولویت قرار گیرد.   در این راستا، بازسازی و احیای قنات سلیمانیه در خیابان  ۲.۳۱ نیروی هوایی اداره مسیل ها و قنوات منطقه ۱۳ به اتمام رسید.  
شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای شناسایی دقیق مسیر قنات، حفر آب بند، نصب میله و ایجاد کوره اظهار داشت: این طرح در آبیاری فضای سبز با توجه به کمبود منابع آبی موثر بوده  و در حال حاضر این طرح  به سمت خیابان ۳.۳۲  نیروی هوایی پیشروی کرده است و حفر میله ای به طول ۲۵ متر در خیابان سوم نبش ۳.۳۲ در حال انجام است.
او ادامه داد : قنات یا کاریز سازه ای متشکل از چاه های متوالی است که به وسیله مجرایی زیر زمینی به هم می پیوندند. جریان آب قنات از درون این مجرای زیر زمینی عبور می کند و در نهایت به سطح زمین می رسد.

انتهای پیام 

۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
کد خبر: 18358

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =