در دوره جدید مدیریت شهری مانع ساخت و سازهایی از جنس سازه مجاور باغ گیاه‌شناسی می‌شویم

شهردار تهران درباره ساخت و ساز در اطراف باغ گیاه شناسی بیان کرد کرد: مجوزهای آن قبلا صادر شده و مسیر گذشته آن در حال محقق شدن است؛ باید برای آینده مسیری طراحی کنیم تا از این آسیب ها جلوگیری شود و در این دوره در کمیسیون ماده پنج به هیچ‌وجه از این جنس مجوزها صادر نکردیم.

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه همایش الزامات، راهکارهای تولید، مانع زدایی و پشتیبانی مسکن و ساختمان شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری به عنوان مجموعه مدیریت شهری خود را مکلف می داند که در حوزه مسکن فعال باشد. بنابراین تلاش می‌کنیم که مسکن را به میزان مورد نیاز و البته با استحکام و با معماری مناسب در تهران توسعه دهیم تا قیمت مسکن و اجاره نشینی از این حالت سرسام آور خارج شود و امیدواریم بتوانیم سازوکاری فراهم کنیم تا شهرداری بیشترین اثر را در این چارچوب داشته باشد.

وی با بیان اینکه در دوره های گذشته شهرداری کمتر به این عرصه ورود پیدا می کرد، افزود: در این دوره با تشکیل یک قرارگاه و با تجمیع ظرفیت های خودمان به ویژه برای نوسازی بافت فرسوده و ذخیره زمین‌های شهری و امکانات، ساخت ۱۸۰ هزار واحد را در سال آینده هدف گذاری کردیم و برای این مقصود از ظرفیت های مجموعه‌های مختلف مانند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که هفته پیش ساخت ۱۰ هزار واحد را با این مجموعه تفاهم کردیم، استفاده می نماییم.  

زاکانی ادامه داد: همچنین از ظرفیت های قانونی مانند قانون جهش مسکن و تبادل تفاهمات با وزارت راه و شهرسازی، در حال دنبال کردن مسیر در حوزه مسکن هستیم؛ علاوه بر این از طریق مردمی سازی این کار و ایجاد تسهیلات برای انبوه سازان مسکن می توانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

شهردار تهران اضافه کرد: آنچه به شهرداری مربوط است، بحث زمین و تسهیلات مربوط به پروانه ساختمانی و پایان کار است؛ همچنین ایجاد تسهیلات ویژه در تفاهم با وزارت راه و شهرسازی مد نظر است تا تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی قانون مسکن به مردم تعلق گیرد و بهره مندی از ظرفیت ۶۰ میلیون تومانی برای اجاره نشین ها نیز در نظر گرفته شود. 

وی درباره ساخت و ساز در اطراف باغ گیاه شناسی اظهار کرد: مجوزهای آن قبلا صادر شده و مسیر گذشته آن در حال محقق شدن است؛ باید برای آینده مسیری طراحی کنیم تا از این آسیب ها جلوگیری شود و در این دوره در کمیسیون ماده پنج به هیچ وجه از این جنس مجوزها صادر نکردیم.

انتهای پیام/

۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
کد خبر: 18738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =