رفع نقاط حادثه‌خیز تهران تا پایان سال/ اجرای بهترین راهکارها، به جهت رفع نقاط پرحادثه

رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در برنامه داریم تا پایان سال از تمامی مناطق بازدید کنیم و نقاط حادثه خیز زیر ذره بین قرار گیرند.

به گزارش شهر، مصطفی زینی‌وند مقدم رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، در پاسخ به سوالی مبنی بر رفع نقاط حادثه خیز تهران اظهار کرد: ما طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار شد از نقاط پر تصادف رفع نشده به صورت میدانی بازدید کنیم و بعد از انجام بررسی‌ها و اقدامات کارشناسی، راهکار و پیشنهادات را برای رفع مشکلات این محل‌ها مصوب کنیم.

رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه بعد از مصوب شدن راهکارها، آن را به شهرداری مناطق ابلاغ کردیم تا امسال ردیف بودجه خاصی دیده شود و بتوانیم نقاط پر تصادف را رفع کنیم افزود: روز گذشته از منطقه ۲ شهرداری تهران بازدید کردیم که شامل ۲ منطقه ۲ و ۲۳ راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ است و این نقاط بعد از آنالیز تصادفات، به صورت مشترک بین پلیس و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه و ... مورد بازدید و بررسی قرار گرفت و راهکارهایی برای رفع موضوع تا پایان سال تصویب شد.

وی ادامه داد: در برنامه داریم تا پایان سال از تمامی مناطق بازدید کنیم و نقاط حادثه خیز زیر ذره‌بین قرار گیرند تا با یک کار کارشناسی بعد از بررسی و بازدید میدانی بتوانیم راهکارهای مناسب با هر نقطه را ارائه دهیم و برنامه ریزی خوبی برای رفع این نقاط صورت گیرد تا شهروندان آسیب کمتری ببینند.

زینی‌وند مقدم با اشاره به اینکه در این بازدیدها باتوجه به تصادفات محل راهکارهای مختلفی ارائه می‌شود گفت: ممکن است در نقطه‌ای دوربین ثبت تخلف و در نقطه‌ای دیگر علائم ترافیکی و سرعت‌گیر نصب شود تا از تصادفات کاسته شود و نسبت به نوع تصادفات، تصمیمات مختلفی گرفته خواهد شد.

رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: برخی از گذرگاه‌های عابر پیاده نیاز به تامین روشنایی و ایمنی دارند و در نهایت باتوجه به مختلف بودن راهکارها، یک راهکاری مناسب تصویب می‌شود و بعد از تایید جمع کارشناسی و مصوب شدن آن، از سوی شهرداری مناطق اجرایی خواهد شد.

منبع: آنا

انتهای پیام/

۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷
کد خبر: 19890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =