لزوم تسریع در روند تصویب طرح بازنگری ناحیه سه منطقه ۱۹ در شورای عالی شهرسازی و معماری

معاون وزیر راه و شهرسازی بر اصلاح زیرساخت‌ها و تسریع در روند تصویب طرح بازآفرینی ناحیه سه منطقه ۱۹ در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تأکید کرد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، محمدآیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری ایران در حاشیه بازدید از بافت های فرسوده و عرصه های رها شده در ناحیه سه این منطقه  که با همراهی مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران، شهردار منطقه ۱۹ و مدیران شهری این منطقه انجام شد، قول مساعدت در تأمین اعتبار بخشی از زیر ساخت های ناحیه سه و تسریع در روند تصویب طرح باز آفرینی این ناحیه در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران را داد.

مهدی هدایت شهردار منطقه۱۹ نیز در این بازدید ضمن قدردانی از معاون وزیر راه و شهرسازی به تصویب طرح بازآفرینی ناحیه ۳ این منطقه در نشست اعضای کارگروه فنی کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران اشاره کرد و خواستار حمایت وزارت راه و شهرسازی از این طرح شد.
او ادامه داد: این طرح در راستای ارتقای سرزندگی، محرک توسعه در منطقه، بهره‌گیری از این فرصت، تامین خدمات برای شهروندان و نیز جلوگیری از روند گسترش سکونت‌گاه های غیررسمی، تفکیک غیر مجاز و تصرفات غیرقانونی و حل مشکلات محلات ناحیه ۳ به‌ ویژه محله نعمت آباد و شهید کاظمی است.
هدایت با بیان اینکه حدود ۴۵ هکتار بافت فرسوده در  ناحیه ۳  قرار دارد، تصریح کرد: این طرح با رویکرد بازآفرینی به همراه مداخلات مناسب با رویکرد تهیه مسکن مناسب جهت اقشار آسیب پذیر جامعه و همچنین نوسازی بافت های فرسوده ناحیه مد نظر قرار گرفت.
شهردار منطقه ۱۹ ساختار نامنسجم بافت مسکونی، توزیع نامتناسب خدمات، ساخت و ساز غیر مجاز، سکونتگاه های غیر رسمی، آشفتگی های بصری، آلودگی زیست محیطی و مکان های بی دفاع شهری، وضعیت معابر وآسیب های اجتماعی و فرهنگی را از جمله مواردی برشمرد که در طرح بازنگری این محدوده مورد تحلیل قرار گرفته اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این بازدید از بافت فرسوده در محله نعمت آباد، کوره های آجر پزی، عرصه های رها شده و خلازیر بازدید کرد.
براساس این گزارش تسریع درسیاست های تشویقی و مساعدت درساخت مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم برخوردار، تسریع در سیاست های توسعه زیر ساخت ها و ساخت سرانه های خدماتی مورد نیاز در این محدوده از مسائل مورد بررسی در این بازدید بود.
انتهای پیام 

۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲
کد خبر: 20583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =