تلاش مدیریت شهری در اداره مشارکتی پایتخت ستودنی است

رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که اداره شهر تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران به صورت مشارکتی ممکن است و سهم هر سازمان و نهاد باید در این امر مشخص شود گفت: تلاش مدیریت شهری تهران در انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشارکتی برای مشخص کردن سهم هر نهاد یا سازمان در اداره پایتخت ستودنی است و در این میان دولت باید هزینه اداره پایتخت را بپردازد و این هزینه را از دوش مردم بردارد.

به گزارش خبرنگار شهر، احمد صادقی در شصتمین جلسه شورا و پس از سخنان شهردار تهران که در خصوص انعقاد تفاهم نامه های مشارکتی با سازمان ها و نهاد های دولتی بود گفت: توجه مدیریت شهری تهران به  مدیریت مشارکتی شهر تهران و مشخص کردن سهم نهاد ها و سازمان ها برای اداره پایتخت کار بسیار پسندیده ای است و من از این دقت نظر و ریز بینی تشکر می کنم. 

صادقی ادامه داد:  شهر تهران را بایستی به صورت مشارکتی اداره کرد چرا که اگر تمام بار اداره شهر به دوش مردم باشد این اتفاق رقم نمی خورد.
این عضو شورا افزود: امیدواریم دولت هم به این بلوغ برسد که هزینه اداره تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران را بپردازد. 

صادقی در ادامه اظهار داشت: می دانید که هزینه اداره شهر تهران از دو بخش تامین می شود، یک بخش از طریق عوارضی که از مردم دریافت می شود و  یک بخش نیز مربوط به دولت است که می بایست هزینه های اداره تهران به عنوان پایتخت را پرداخت کند و این امر جدای از بحث کالبدی شهر تهران است.

صادقی ادامه داد: دولت باید با اهتمام به این امر هزینه های اداره پایتخت را از دوش مردم بردارد. 

رییس کمیته شفافیت و شهر هوشند شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: در این راستا تلاش شهرداری تهران برای انعقاد تفاهم نامه های مشارکتی ستودنی است و شورای شهر نیز تمام قد خود را در کنار شهرداری و دولت برای رفع مشکلات مردم می بیند و از چنین اقداماتی حمایت می کند. 

صادقی در ادامه افزود: در سالهای قبل زمانی که بنده به عنوان رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بودم تفاهم نامه ای بین شهرداری و وزارت نیرو منعقد شد و این تفاهم نامه به جهت اینکه بعضی تفاهم نامه ها از جنس توافق نامه هستند و بار مالی ایجاد می کنند نیازمند حمایت های شورای شهر از منظر کارهای تقنینی و نظارتی بود و لذا این تفاهم نامه به صورت سه جانبه  بین شورا، شهرداری و وزارت نیرو منعقد شد. 

وی افزود: امضای رییس شورا (آقای مهندس چمران) سبب شد موضوع تفاهم نامه به کمیسیون های اصلی ارجاع شود که این امر هم بحث نظارتی شورا را در پی داشت و هم اینکه در هر جایی نیاز به وضع ضوابط و قوانین جدید احساس می شد سبب تسریع در کار می گشت. 

صادقی در ادامه اظهار داشت: لذا پیشنهاد من این است این تفاهم نامه‌ها که به درستی دارد انجام می شود و سهم همه در اداره شهر تهران   مشخص می شود حمایت های شورا را نیز در پی داشته باشد تا خدمات بهتری به مردم ارائه شود.
انتهای پیام/

۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶
کد خبر: 20652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =