شهرداری طرح‌های نیمه تمام و رهاشده را ساماندهی کند

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از توقعات از شهرداری در مدیریت جدید اصلاح طرح‌هایی است که در زمان خود جذابیت و توجیه داشته و به مرور زمان کاربرد خود را از دست داده و جز زحمت و معضل چیزی برای مردم ندارد که یکی از این موضوعات طرح‌های نیمه تمام و رهاشده از جمله تعریض معابر است.

به گزارش خبرنگار شهر، سید محمد آقامیری در شصت و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه یکی از توقعات از شهرداری در مدیریت جدید اصلاح طرح هایی است که در زمان خود جذابیت و توجیه داشته و به مرور زمان کاربرد خود را از دست داده و جز زحمت و معضل چیزی برای مردم ندارد، اظهار کرد: یکی از این موضوعات طرح های نیمه تمام و رها شده از جمله تعریض معابر است.

عضو شورای شهر تهران افزود: بعضا در مواردی باید ۵۰۰ پلاک در یک منطقه خریداری می شده تا تعریض صورت بگیرد که ۵۰ پلاک خریداری شده و مابقی با توجه به اینکه شهرداری بودجه نداشته باقی مانده است. در حال حاضر به مالکان این پلاک ها نه اجازه تخریب و نوسازی و نه اجازه بازسازی داده می شود که عموما در بافت فرسوده قرار دارند.

وی با بیان اینکه مردم چندین و چند سال است در این خانه های فرسوده حبس شده اند، یادآور شد: نباید خانه و کاشانه مردم گروگان سیاست ها و طرح هایی در شهرداری باشد که کارآمدی خود را از دست داده است؛ مردم در مناطق مختلف با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

آقامیری افزود: برخی مصوبات پنج و ده ساله وجود دارد که اگر مدت پنج یا ده سال از مصوبه بگذرد و شهرداری اقدام موثری انجام ندهد پروانه و مجوز ساخت به مردم داده شود که این اقدام انجام نمی شود. تقاضا داریم معاونت معماری و شهرسازی شهرداری گزارشی در خصوص این طرح ها در صحن شورا ارائه دهد و بازبینی صورت گیرد.

پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه این موضوع یکی از مسائل قدیمی و یک طرفه است، گفت: شهرداری حق دارد طرح اجرا کند اما حق ندارد حقوق شهروندان را محبوس کند. باید راه حلی با نگاه تحول گرایانه ای که امروز در شورای شهر و شهرداری وجود دارد، پیدا شود. برخی شهروندان بیش از ۱۰ یا ۱۵ سال با این معضل روبه رو هستند و هیچ پاسخی به آنها داده نمی شود که باید این موضوع در دستور کار قرار بگیرد.

انتهای پیام/

۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷
کد خبر: 20723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =