افتتاح دو مرکز گلماند و پسماند مارکت در منطقه ۱۳ طی یک ماه آینده

شهردار منطقه ۱۳ از آغاز به کار پسماندمارکت خشک در فلکه دوم نیرو هوایی و تحویل کالای موردنیاز شهروندان در ازای پسماند خشک خبر داد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمدهادی علی احمدی گفت : همسو با اهداف طرح کاپ و به منظور جلب مشارکت شهروندان در کاهش پسماند، در این محل پسماندهای خشک شهروندان از جمله دور ریختنی های پلاستیکی، شیشه، الکترونیکی، فلزی و … براساس قیمت‌های مصوب سازمان پسماند شهر تهران خریداری شده و معادل آن شهروندان می‌توانند کالاهای مورد نیاز خود را از مارکت پسماند تهیه کنند.
شهردار منطقه ۱۳ افزود : بر اساس آمارهای رسمی، حدود ۴۰  درصد پسماندهای تولیدی شهروندان را پسماندهای خشک تشکیل می‌دهد که با توجه به پیامدهای منفی زیست‌محیطی آنها، شهرداری تهران در برنامه سوم توسعه شهری، تفکیک از مبدأ با هدف تسریع در فرآیند بازیافت و افزایش تفکیک پسماندهای بهداشتی را در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به تفکیک داوطلبانه پسماند توسط شهروندان گفت : با اجرای روش های تشویقی، مردم به تفکیک پسماند بیشتر  ترغیب می‌شوند و اینگونه اقدامات ابزارهای تشویقی هستند که همراه با فرهنگ‌سازی شهروندان می توانیم گامی موثر در راستای تفکیک پسماند از مبدا، صرفه‌جویی در انرژی، کم کردن آلودگی و در نهایت  کمک به حفظ محیط زیست برداریم.
شهردار منطقه ۱۳ افزود : همچنین  در غرفه گلماند بوستان اوستا، در ازای دریافت انواع پسماند خشک از جمله کاغذ، مقوا، کارتن پلاستیک، آهن‌آلات و... اقلام کاشت همراه با آموزش نحوه نگهداری تحویل شهروندان می شود.
محمد هادی علی احمدی در پایان از افتتاح و بهره برداری دو مرکز گلماند و پسماند مارکت در ناحیه یک منطقه ۱۳ تا یک ماه آینده خبر داد.

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
کد خبر: 21133

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =