۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
کد خبر: 2118

اطلاعات عمومی ۳۳ هزار ساختمان منتشر می شود

راه اندازی سامانه پایش برخط شهرداری؛ پایان تابستان
اطلاعات عمومی ۳۳ هزار ساختمان منتشر می شود

شهر: در راستای شفافیت شهر هوشمند تلاش تا پایان تابستان اطلاعات عمومی ساختمان های با کاربری عمومی روی سامانه شفافیت در قالب نقشه با شهروندان به اشتراک گذاشته می شود.

به گزارش خبرنگار شهر، بهاره آروین، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران  پیش از شروع دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: دی ماه سال گذشته شورای شهر مصوبه ای با عنوان «الزام شهرداری به راه اندازی سامانه پایش برخط» به تصویب رساند و شهرداری ملزم بود طی چهار ماه سامانه را راه اندازی و اطلاعات را در دسترس شهروندان قرار دهد.
او ادامه داد: اما بعد از حادثه آتش سوزی کلینیک سینا با پیگیری مطلع شدیم این مصوبه اجرایی شده و نسخه اولیه این سامانه برای کمیسیون های مختلف شورای شهر ارایه شده است.
آروین با بیان اینکه در راستای شفافیت شهر هوشمند تلاش می کنیم تا پایان تابستان اطلاعات عمومی ساختمان های با کاربری عمومی را روی سامانه شفافیت در قالب نقشه با شهروندان به اشتراک بگذاریم، افزود: با این اقدام شهروندان از مشخصات و ایمنی ساختمان ها مطلع می شوند و با یک کلیک می توانند به آن دسترسی پیدا کنند.  
او در پاسخ به این پرسش که اطلاعات چه تعداد ساختمان در دسترس خواهد بود، گفت: همه اطلاعاتی که سازمان آتش نشانی درباره ساختمان های با کاربری عمومی دارد که شامل ۳۳ هزار ساختمان است بویژه ساختمان های الویت دار از جمله مدارس، بیمارستان ها، دانشگاه ها با اولویت در اشتراک گذاشته می شود و این اطلاعات در یک طبقه بندی در دسترس عموم قرار  خواهد گرفت.

خبرنگار: سمیرا امیرچخماقی

۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
کد خبر: 2118

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =