سرزندگی و رونق شرق تهران با اصلاح پهنه خیابان دماوند

شهردار منطقه ۱۳ در جلسه هم اندیشی دبیرخانه کمیسیون ماده پنج، چند پیشنهاد برای تغییر پهنه و رونق گرفتن ساخت و ساز در محدوده منطقه مطرح کرد و گفت : یکی از مهم ترین و اصلی ترین درخواست های شهروندان منطقه ۱۳ مربوط به تغییر پهنه خیابان دماوند است که با اجرا و تحقق آن ،این محدوده رونقی دوباره به خود می گیرد.  

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، در جلسه هم اندیشی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج با شهردار منطقه ۱۳، املاک و محور های مورد درخواست شهرداری منطقه ۱۳ برای تعیین تکلیف در کمیسیون ماده پنج  مورد بررسی قرار گرفت .
در ابتدای جلسه، محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه ۱۳،  گفت: با توجه به بافت ریزدانه و ناپایدار منطقه ، تعدادی از گذر ها به  علت ضوابط زیرپهنه طرح تفصیلی با چالش هایی برای نوسازی بافت فرسوده رو به رو بوده است  که بر اساس درخواست های شهروندان و نیازسنجی صورت گرفته ، درخواست های منطقه برای تغییر پهنه و رونق گرفتن ساخت و ساز  در  خیابان های دماوند ، ۱۷ شهریور و چند گذر دیگر  است.
او در ادامه یکی از مهم ترین و اصلی ترین درخواست های منطقه ۱۳ را  مربوط به تغییر پهنه خیابان دماوند اعلام کرد که منجر به تقویت امنیت در این محور شده و طراوت  و سرزندگی را به این محور بازمی گرداند.  
محمدهادی علی احمدی اظهار داشت: جداره جنوبی این محور مربوط به منطقه ۱۳ است که مرز مشترک مناطق ۷ و ۸  نیز است که سال هاست به دلیل نوع پهنه بندی با رکود مواجه شده است. از این رو ، درخواست تغییر پهنه خیابان مذکور از s (تجاری – خدماتی) به M (مختلط ) را داریم.
شهردار منطقه ۱۳ در ادامه توضیحاتی در خصوص مسائل و موضوع ساماندهی ارتقا کیفیت محور خیابان ۱۷ شهریور داد که از یک طرف باعث کاهش تراکم ، تعداد طبقات و عدم دسترسی املاک شده و از طرفی دیگر عدم ترغیب مالکین جهت نوسازی و بهسازی بافت فرسوده را منجر شده که نیازمند توجه و موافقت دبیرخانه کمیسیون ماده پنج است.
 

انتهای پیام 

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
کد خبر: 21383

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =